Apdovanoti neįgalieji sportininkai bei jų treneriai

Antradienį Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) patalpose buvo apdovanoti 10 geriausių šių metų Lietuvos neįgaliųjų sportininkų ir jų trenerių, krepšinio vežimėliuose rinktinė, kuri tarp neįgaliųjų komandų padarė didžiausią pažangą, bei geriausias neįgaliųjų sportininkų treneris – Deimantas Jusys iš Šiaulių.

Vakarą pradėjo premjeras Algirdas Butkevičius: „Pats esu buvęs sportininkas ir puikiai suprantu jūsų ir jūsų trenerių ryžtą. Sporto pasiekimams reikia turėti vilties, norų, ambicijų, užsispyrimo. Šaunu, kad jūs nepasiduodate gyvenimo sunkumams, linkiu neblėstančio ryžto ir kad varžybose, kuriose dalyvausite, visada skambėtų Lietuvos himnas. O aš prižadu padėti, kad jums sportuoti ir ruoštis varžyboms būtų kuo lengviau, tai mūsų – Vyriausybės – darbas ir pareiga.”
Pirmiausia buvo apdovanota didžiausią pažangą padariusi neįgaliųjų krepšinio komanda – Lietuvos krepšinio vežimėliuose rinktinė.
Komandos nariai:
Vytautas Skučas
Martynas Jaruševičius
Raimondas Stanislovaitis
Karolis Virkutis
Edgaras Čiaplinskas
Tomas Šilauskas
Nerijus Venckus
Anatolij Seniut
Saulius Kulboka
Žygimantas Bučinskas
Dalius Žymantas
Rinktinės treneriai – Vytautas Pliauga ir Kęstutis Skučas.
Geriausiųjų sportininkų dešimtukas:
Ramunė Adomaitienė (lengvoji atletika), jos trenerė – Algina Vilčinskienė. Joms apdovanojimą įteikė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. R.Adomaitienė yra 2014 m. Europos lengvosios atletikos čempionato bronzos (šuolio į tolį rungtyje) medalio laimėtoja.
Osvaldas Bareikis (dziudo), jo treneris – Artūras Sakas. O.Bareikis, turintis regėjimo negalią, priklauso SK „Šarūnas”. Yra IBSA pasaulio dziudo čempionato dalyvis. Tarpautiniame Vokietijos dziudo čempionate pelnė sidabro medalį, yra tarptautinio dziudo turnyro Lietuvoje II vietos laimėtojas. Taip pat O.Bareikis – Lietuvos aklųjų ir silpnaregių dziudo čempionato nugalėtojas.
Mindaugas Bilius (lengvoji atletika). Jį treniruoja Rimantas Plungė ir Deimantas Jusys. Sportininkas M.Bilius turi fizinę judėjimo negalią. Apdovanojimą jam bei treneriams įteikė sveikatos apsaugos ministrė Rimantė  Šalaševičiūtė.  M.Bilius laimėjo 2014 m. Grand Prix AUE (Jungtinių Arabų Emiratų) varžybų du aukso medalius: rutulio stūmimo (Europos rekordas) ir disko metimo  rungtyse. 2014 m. Grand Prix (Vokietijoje) laimėjo du aukso medalius: rutulio stūmimo ir disko metimo rungtyse. 2014 m. Europos lengvosios atletikos čempionato aukso (rutulio stūmimas) ir sidabro (disko metimas) medalių laimėtojas.
Mindaugas Dvylaitis(plaukimas), kurio trenerė – Birutė Statkevičienė. Apdovanojimą jiems įteikė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. M.Dvylaitis yra sportininkas su regėjimo negalia. Priklauso SK „Sveikata”. Dalyvavo IPC Europos plaukimo čempionate. Tarptautiniame Vokietijos plaukimo čempionate užėmė antrąją vietą 50 m ir trečiąją vietą 100 m plaukimo krūtine rungtyje, tapo plaukimo 50 m ir 100 m nugara čempionu.
Juozas Eigminas (lengvoji atletika), trenerė Janina Tribienė. J.Eigminas, sportininkas su regėjmo negalia, priklauso SK „Perkūnas”, yra IPC Europos lengvosios atletikos čempionato 5 vietos laimėtojas šuolio į tolį rungtyje. Jis yra tarptautinio Vokietijos lengvosios atletikos čempionato nugalėtojas šuolio į tolį rungtyje bei bronzos medalio laimėtojas šuolio į aukštį rungtyje. Taip pat aklųjų ir silpnaregių lengvosios atletikos varžybų Baltarusijoje čempionas šuolio į tolį rungtyje, Lietuvos kolegijų studentų XIV sporto žaidynių lengvosios atletikos varžybų dalyvis, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių žiemos ir vasaros lengvosios atletikos čempionas ir prizininkas įvairiose rungtyse.
Simonas Kurutis (lengvoji atletika), treneris Deimantas Jusys. Šį sportininką ir jo trenerį apdovanojo LTOK prezidentė D.Gudzinevičiūtė. 2014 m. Europos lengvosios atletikos čempionato aukso (ieties metimo rungtyje) medalio laimėtojas.
Nerijus Montvydas(golbolas), treneriai Karolis Levickis ir Klaidas Janeika. Priklauso SK „Šaltinis”. IBSA pasaulio golbolo čempionte užėmė 4 vietą, tarptautinio golbolo turnyro Vytauto Didžiojo LIONS taurei laimėti nugalėtojas, tarptautinio Prahos golbolo turnyro vicečempionas, tarptautinio golbolo turnyro Suomijoje bronzos laimėtojas, tarptautinio golbolo turnyro Belgijoje čempionas, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių golbolo čempionato vicečempionas. Apdovanojimą įteikė Kūno kultūros ir sporto departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Vytautas Vainys.
Mantas Panovas(golbolas), treneriai Karolis Levickis ir Klaidas Janeika. M.Panovas yra SK „Šaltinis” narys, sportininkas su regėjimo negalia, IBSA pasaulio golbolo čempionato  4 vietos laimėtojas, tarptautinio golbolo turnyro Vytauto Didžiojo LIONS taurei laimėti bronzos medalio laimėtojas, tarptautinio golbolo turnyro Belgijoje čempionas, tarpautinio Prahos golbolo turnyro  vicečempionas, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių golbolo čempionato vicečempionas. Priklauso SK „Perkūnas”. Apdovanojimą įteikė Kūno kultūros ir sporto departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas V.Vainys.
Jonas Spudis (lengvoji atletika), treneris Deimantas Jusys. Lengvaatletis turi fizinę judėjimo negalią. Jam bei treneriui apdovanojimą įteikė Seimo narė Kristina Miškinienė. J.Spudis – 2014 m. Europos lengvosios atletikos čempionato aukso (ieties metimo rungtyje) medalio laimėtojas.
Ramūnas Verbavičius (lengvoji atletika), treneris Deimantas Jusys. 2014 m. Europos lengvosios atletikos čempionate iškovojo ketvirtą vietą (ieties metimas) ir keturioliktą vietą rutulio stūmimo rungtyje. 2014 m. Grand Prix varžybose Vokietijoje iškovojo sidabro medalį ieties metimo rungtyje ir šeštą vietą rutulio stūmimo rungtyje. Apdovanojimą įteikė Valentinas Paketūras, LTOK generalinis sekretorius.
Geriausias metų treneris – Deimantas Jusys, kuris treniruoja geriausiųjų dešimtuko sportininkus. Jį pasveikino socialinės apsaugos ir darbo ministrė A.Pabedinskienė.
Renginio pabaigoje Vytautas Kvietkauskas Parolimpinio komiteto vardu už gerus darbus bei paramą neįgaliųjų sportui įteikė medalius gydytojai reabitologei Jūratei Kesienei, Dainai Gudzinevičiūtei bei Audriui Leleikai.

lpok.inf

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas