Šventinį savaitgalį vagys nesnaudė: apšvarino septynis automobilius

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariatas informuoja, kad Utenos rajone per 2017 m. užregistruotos 207 vagystės. Dažniausiai vagysčių objektais tampa pinigai ir piniginės, sodo priežiūros technika, elektriniai darbo įrankiai, alkoholiniai gėrimai ir maisto produktai, dviračiai, žūklės reikmenys, valtys.

Apšvarino septynis automobilius
Per šv. Velykas Utenos mieste įvykdytos net kelios žaibiškos automobilių detalių vagystės. Antrąją švenčių dieną į policijos pareigūnus kreipėsi keturi uteniškiai, pastebėję ilgapirščių apšvarintas transporto priemones, daugiausia „Volvo“ automobilius. Vagys nužiūrėjo Aušros gatvėje stovintį „Volvo XC90″ ir pavogė du priekinius žibintus, kurių bendra vertė siekia 600 eurų. Tą pačią dieną į Utenos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi ir kitas vyriškis, nurodydamas, kad nuo jam priklausančio tos pačios markės Taikos gatvėje stovėjusio automobilio pavogti du priekiniai žibintai. Žala siekia 400 eurų.

Tuo pačiu metu ilgapirščiai pasidarbavo ir apšvarindami trečią automobilį „Volvo XC90″ – Taikos gatvėje stovėjusią transporto priemonę, nuo kurios vagys nukrapštė du priekinius žibintus už 700 eurų. Bene didžiausią žalą patyrė BMW X5 savininkas, patyręs net 2 800 eurų žalą: vagišiai nugvelbė šoninių veidrodėlių stiklus už 800 eurų ir apgadino priekinį stiklą (žala 2 000 eurų).

Antradienio rytą policijos pareigūnai informavo, kad švenčių dienomis vagys nemiegojo ir Utenos mieste apšvarino net septynis automobilius, tarp jų tris „Volvo XC90″. Laikraščio „Utenos diena“ žiniomis, „Volvo“ savininkai žibintus rado patys: jie buvo paslėpti įvairiose vietose.

Vagys informaciją renka iš anksto
Policijos pareigūnai informavo, kad tiriant įvairias vagystes, įvykdytas įsilaužiant į gyvenamąsias (negyvenamąsias) patalpas, ir analizuojant jų padarymo pobūdį, policijos pareigūnai konstatuoja, kad dažniausiai įsilaužiama į patalpas sugadinus durų spyną (duris) arba išdaužus namo lango stiklą, ar sugadinus lango rėmą. Be to, vagys dažnai, prieš apvogdami sodybą ar namą, jį atidžiai stebi ir renka informaciją. Tad visada pravartu suklusti, jei skirtingu paros metu pasitaiko atsitiktinių telefono skambučių, nepažįstamų asmenų vizitų įvairiais pretekstais, šalia namų pastebimi įtartini automobiliai ir pan. Nederėtų palikti vertingos technikos ar kitų daiktų (dviračių, žoliapjovės ir t. t.) gerai matomoje vietoje, atidarytų garažo vartų ir pan., socialiniuose tinkluose viešinti nuotraukų, kuriose esate nusifotografavę vertingų daiktų fone savo namuose. Todėl labai svarbu patiems pasirūpinti savo nuosavybe ir imtis prevencinių atsargumo priemonių.

Siekdami informuoti Utenos miesto ir rajono bendruomenę ir norėdami atkreipti dėmesį į nusikalstamumo tendencijas, pateikiame keletą paprastų, bet naudingų patarimų, kaip apsaugoti savo turtą ir nuosavybę:

  • Apdrauskite savo turtą ir pasirūpinkite gyvenamojo būsto apsauga:

– įrenkite signalizaciją;
– pasirūpinkite kokybiškais langais ir durų užraktais;
– įmontuokite apšvietimą su judesio davikliais;
– esant galimybei, panaudokite naujoviškas vaizdo kamerų sistemas.

  • Neviešinkite informacijos apie savo išvykimą ar turimus vertingus daiktus. Prireikus įsigykite seifą ar įrenkite savo namuose tinkamą slaptavietę.
  • Reguliariai lankykitės negyvenamosiose sodybose ar sodininkų bendrijose esančiuose sodo namuose, taip pat pasirūpinkite sodybų ir jose esančių vertingų sodo, daržo, buities darbams skirtų įrankių, prietaisų, saugumu
  • Nelaikykite pinigų, mobiliųjų telefonų, papuošalų, kitų vertingų daiktų paltų, striukių kišenėse, atsegtose rankinėse. Visada apsižvalgykite kokie asmenys stovi šalia jūsų, ar nėra įtarimą keliančių asmenų.
  • Nepalikite automobiliuose rankinių, mobilaus ryšio telefonų, pinigų kitų vertingų daiktų.
  • Pastebėjus asmenų daromus teisės pažeidimus ar nusikalstamas veikas, nedelskite, praneškite bendruoju pagalbos telefonu 112!“.

Utenos AVPK ir laikraščio „Utenos diena“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas