Neteko įrankių ir valties

Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnus pasiekė informacija, kad Molėtų rajone esančiame Krakavo ežere žvejojama nepaisant Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių reikalavimų. Buvo priimtas sprendimas šią informaciją patikrinti.

Rugsėjo 18 d. anksti ryte nuvykę prie šio vandens telkinio ir jį kruopščiai apžiūrėję, pareigūnai vienoje ežero pusėje suskaičiavo net 35 tikriausiai iš vakaro pastatytus plūdurėlius. Mėgėjų žvejybos taisyklių 6 punkte aiškiai nurodoma, kad vienu metu žvejyboje vienas žvejys gali naudoti ne daugiau kaip 4 mėgėjų žvejybos įrankius, o kabliukų skaičius neturi viršyti 6 vienetų. Šių taisyklių 10.1 punkte taip pat pažymima, kad jeigu žvejybos metu du ir daugiau kartų viršijamas leidžiamas naudoti žvejybos įrankių ar kabliukų skaičius, toks pažeidimas traktuojamas kaip žvejyba draudžiamu būdu ir už tai gresia sankcijos, numatytos LR ATPK 87 str. 3 dalyje. Tai bauda nuo 400 iki 1000 Lt su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu.
Tą dieną tokių neteisėtos žvejybos pasekmių neišvengė šalia Krakavo ežero Bijūnų kaime gyvenantis pilietis V. R., kuris jau ketvirtą kartą pakliūva aplinkosaugininkams už įvairius mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimus. Nors šį kartą laimikis buvo menkas – tik viena lydeka, tačiau žuvų ištekliams padaryta žala įvertinta 545,50 Lt. Tai pažeidėjas privalės atlyginti. Bus konfiskuota medinė irklinė valtis bei žvejybos įrankiai.

Utenos RAAD inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas