Ant pažliugusio ledo mirkstančius žvejus tikrino aplinkosaugininkai

Reidus nuolat organizuojantys aplinkosaugininkai stebisi ne tik žvejų savivaliavimu ant ledo gaudant žuvis uždraustu būdu, bet ir jų įžūlumu: ne kartą bausti žvejai ir toliau rizikuoja likti nepastebėtiems, tačiau ne visuomet sėkmingai…

Neseniai aplinkos sergėtojai surengė reidus, kuriuose dalyvavo Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai – jie tikrino ant Utenos apskrities ežerų žvejojusius žvejus.
Iš 10 patikrintų žvejų Molėtų rajone, Stirnių ežere, pažeidimą padarė tik vienas P. N. – jis neturėjo žvejybos leidimo, tad surašytas administracinio teisės pažeidimo (ATP) protokolas.
Žvejai buvo apgulę ir Indrajo bei Limino ežerus (Utenos r.), kur keli asmenys taip pat neturėjo žvejybos leidimų, tad jiems taip pat surašyti ATP protokolai.
Daugiau nei su 300 eurų teks atsisveikinti vienam Ažvinčio ežere (Ignalinos r.) žvejojusiam piliečiui – jis, stovėdamas ant ledo, nendryne iš eketės traukė virvę. Pareigūnams artinantis prie žvejo, šis viską metė ir puolė bėgti, tačiau nesėkmingai: miške, maždaug už 100 metrų, buvo sulaikytas pareigūnų. Nustatyta, kad tai Švedriškės kaimo gyventojas S. G., žvejojęs draudžiamu tinkliniu ne mėgėjų žvejybos įrankiu ir taip neteisėtai sugavęs dvi lydekas. Už šį pažeidimą jam surašytas ATP protokolas, paimtas statomas tinklas, kuris bus konfiskuotas, bei teks atlyginti gamtai padarytą žalą, siekiančią 315,81 eur.
Alaušo ežere (Utenos r.) 25 žvejai taip pat nepraslydo pro aplinkosaugininkų akis. Juos patikrinus, gamtos sergėtojai pretenzijų neturėjo.
Stebina tai, kad kai kurie žvejai neretai pareigūnams įkliūna ne pirmą kartą, už tokius poelgius susimoka solidžiomis baudomis ir vėl išsiruošia į žvejybą.
Vienas toks žvejys nusprendė save pamaloninti šviežia žuvimi, sugauta Laukojo ežere (Ignalinos r.). Kiti ant to paties ežero žvejoję žvejai pamatė, kad vienas pilietis atskubėjo be jokių žvejybos įrankių, tik su peikena ir kibiru. Apie tai informavo pareigūnus, kurie atvykę nustatė tai, kad žvejys palaidinėmis gaudė lydekas. Pažeidėjas A. Ž. gerai žinomas aplinkosaugininkams: ne kartą baustas už žvejybą su tinklais, už lydekų gaudymą naudojant masalui žuveles bei žvejybą neturint leidimo. Jis buvo sustabdytas tik pradėjus žvejybą, todėl žala aplinkai nepadaryta, tačiau piliečiui surašytas ATP protokolas, konfiskuotos palaidynės ir peikena. Už šį pažeidimą gresia bauda nuo 115 iki 289 eurų.

Laikraščio „Utenos diena” inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas