Visagine lankėsi ministras L. Kukuraitis

Spalio 20 dieną Visagine su vizitu apsilankė Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis su savo komanda, Seimo narys Tomas Tomilinas (Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas) bei Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Žydronė Žukauskaitė–Kasparienė.

Tradiciškai kiekvieną penktadienį ministras su savo komanda lankosi savivaldybėse, kur susitinka su merais, skyrių darbuotojais, nevyriausybinių asociacijų atstovais, vietos bendruomene, vyksta į vaikų globos namus ir globos institucijas. Tokių vizitų tikslas – užmegzti ryšį, nuodugniai susipažinti su savivaldybės socialinėmis problemomis, iniciatyvomis.

Vizito metu ministras apsilankė Visagino socialinės globos namuose, su direktoriumi ir darbuotojais aptarė įstaigos pertvarkos planus, globos namų gyventojų galimybes integruotis į bendruomenės gyvenimą. Globos namų direktorius Petras Dubaka pristatė dabartinę globos namų situaciją ir problemas, su kokiomis susiduria darbuotojai teikdami socialinės globos paslaugas.

Ministras taip pat susitiko su savivaldybės mere Dalia Štraupaite, mero pavaduotoja Zinaida Tresnickaja, Socialinės paramos ir Vaiko teisių apsaugos skyrių darbuotojais, socialines paslaugas teikiančių savivaldybės įstaigų vadovais ir atstovais. Susitikimo metu didžiausias dėmesys buvo skirtas Visagine teikiamoms socialinėms paslaugoms. Buvo aptarta paslaugų šeimoms plėtra, parama šeimai ir vaikams, kompleksinės paslaugos, socialinių darbuotojų statuso svarba. Visagino savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Jolita Zabulytė pristatė savivaldybėje veikiančias socialines paslaugas teikiančias įstaigas, jų veiklą, įgyvendinamus projektus. Ji pažymėjo socialinio darbuotojo darbo sunkumus, visuomenės pagarbos šiai profesijai trūkumą. Ministras labai pasidžiaugė, kad šiuo metu Visagino šeimos ir vaiko gerovės centre gyvena tik septyni vaikai ir jų skaičius mažėja, nes daug darbo įdedama į globotojų paiešką, įvaikinimą.

Bendravimo su socialiniais darbuotojais metu iškeltas ne vienas aktualus socialinis klausimas, pvz., dėl socialinių darbuotojų darbo užmokesčio didinimo, vaiko pinigų grąžinimo ir kt.

Visagino savivaldybės administracijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas