Vaikų dienos šventėje pasveikinti patys mažiausieji

Ignalina atvėrė vartus vasarai ir tradiciškai pasveikino mažiausius savo gyventojus. Minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną Laisvės aikštėje surengta spalvinga šventė. Vaikus viliojo atrakcionai, smagios veiklos, visi norintys galėjo dalyvauti piešimo ant asfalto konkurse, lipdyti iš molio, lankstyti vėjo malūnėlius, pasimokyti karpinių meno ar daryti lėktuvėlius. Šventiniame koncerte, kurį vedė patys mokiniai, pasirodė Ignalinos kultūros ir sporto centro bei mokyklų vaikų ir jaunimo dainų, šokių kolektyvai, solistai, jungtinis rajono mokinių choras, koncertavo jaunimo grupės, šoko moterų linijinių šokių kolektyvas. Po vaikų ir jaunimo koncerto, lygiai 20 val., šventės dalyviai susijungė su Lietuvos vaikais akcijoje „Taikos glėbys“. Visi buvo kviečiami apsikabinti, pasiklausyti vienas kito širdies plakimo ir suprasti, kad kai baigiasi karas mano širdyje, baigiasi karas ir širdyje to, kurį apkabinai.

Minint Vaikų gynimo dieną jau dešimtus metus patiems jauniausiems, praeitais metais gimusiems, gyventojams iškilmingai įteikiami simboliniai „Mažojo ignaliniečio pasai“, kuriuose užrašyti nuoširdžiausi sveikinimai: „Ignalina – tavo gimtasis kraštas. Tavo pradžių pradžia, tyra lyg lelijos žiedas. Tavo mažos pėdelės ant smėlio, tavo žvilgsnis į didelį dangų… Koks džiaugsmas, kad gimei, kad esi šiam pasauliui ir šiai gražiai žemei. Tam, kad vardas garsiai skambėtų, kad darbai būtų gėrio pilni…“. Šiemet pasus gavo 31 mažylis. Belieka tik gražiai prisiminti buvusias šventes, kai į sceną lipo arti penkiasdešimties laimingų šeimų.

Visus vaikus, jų tėvelius pasveikino Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, linkėjęs gražios vasaros, saugių pramogų, malonių įspūdžių, o pailsėjus rudenį visiems sugrįžti į mokyklas. Suaugusiuosius meras kvietė rūpintis vaikų gerove, būti atsakingais už jų saugią ir laimingą vaikystę.

Šventinius apdovanojimus pradėjo seno gero animacinio filmuko personažai: visų mažylių geriausias draugas Karlsonas ir namų tvarkytoja Freken Bok. Teatro IKI aktorių duetas šauniai perteikė šių personažų charakterį, šmaikščiai bendravo, juokavo, o vėliau į sceną kvietė pačius mažiausius. Juos ir tėvelius sveikino savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis ir miesto seniūnas Valentinas Rumbutis. Šią gražią akciją sumanė ir jau daugiau nei 10 metų organizuoja Vaikų teisių apsaugos skyrius.

Į sceną lipo laimingi ir išdidūs tėveliai, rankose laikydami savo brangiausius žmogeliukus, smalsiai besidairančius ir dar nesuprantančius, koks kiekvienas iš jų yra svarbus ne tik savo tėveliams, bet ir gimtajam miestui, Lietuvai. Kartu su pasais mažyliams dovanoti žavūs minkšti angeliukai, tėveliams – nuotraukų albumai „Ignalina“ ir gėlės.

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas