Truputis fantazijos – ir atliekos virsta kalėdiniais žaislais

Lapkričio 21–29 d. Europos Sąjungoje vyksta Atliekų mažinimo savaitės Europoje renginiai. Jų tikslas – parodyti visuomenei, kaip keičiant įpročius galima taupyti išteklius ir mažinti susidarančių atliekų kiekį. Mūsų rajono mokymo įstaigų auklėtiniai pakviesti į kūrybines dirbtuves „Kalėdinių žaislų gamyba iš atliekų”. Geriausių darbų paroda bus atidaryta Rokiškio švietimo centre.

Lietuva šiais metais prie Atliekų mažinimo savaitės Europoje renginių prisidės pirmą kartą. Rokiškio bendrojo ugdymo mokyklų 5–12 klasių mokiniai pakviesti į kūrybines dirbtuves „Kalėdinių žaislų gamyba iš atliekų”. Kaip sakė Rosita Lasienė, Rokiškio švietimo centro metodininkė-mokymosi išteklių specialistė, žaislus mokiniai gamino per technologijų pamokas ir savo mokyklose rengė parodas, o atrinktus 3–5 geriausius žaislus pateikė Rokiškio švietimo centrui. Čia bus surengta paroda.
Kartu su atrinktais žaislais prašyta pateikti ir trumpą aprašą apie tai, kaip ir iš ko pagaminti žaislai, kad žiūrovai savo akimis įsitikintų, kaip naudingai galima panaudoti atliekas ir apsaugoti gamtą nuo taršos.
Žaislus pristatė Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos pradinukai, Senamiesčio progimnazijos Laibgalių skyriaus darželinukai, Obelių lopšelio-darželio auklėtiniai, Pandėlio ir Juodupės gimnazijų mokiniai. Ypač aktyviai dalyvavo juodupiečiai.
Tiesa, R. Lasienė pripažino, jog tikėtasi didesnio aktyvumo: ugdymo įstaigos kvietimą dalyvauti šioje priemonėje sutiko entuziastingai. Tačiau kai kurių mokyklų ir darželių kalėdinių darbelių nesulaukta.

GR inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas