Kelionė vaikams neprailgo

Ar esate matę, kaip medžio pliauska tampa nuostabaus grožio medinuku – paukšteliu, dubenėliu, šaukštu, lėkštele? Ar regėjote, kaip šeriama visa banda elnių? Ir visa tai – Zarasų rajone….
O vaikams, kurie yra Zarasų krašto Žmonių su negalia sąjungos projekto „Šeimos atokvėpio centras”, labai pasisekė – jie tai išvydo.

Tądien išvyka, kurią organizavo Zarasų krašto Žmonių su negalia sąjungos pirmininkė Olga Ludziš ir socialinės darbuotojos Jurga Miškinytė ir Sandra Ludziš, buvo įsimintina. Apsilankę Dusetose, jie svečiavosi Eriko Čypo „Amatų centre” – matė ne tik, kaip gimsta įvairūs medinukai, bet ir patys turėjo galimybę išbandyti kaltukų aštrumą, medžio kietumą, sužinoti, kaip veikia staklės… Erikas Čypas ne tik apie medžio darbus pasakojo, aprodė savo avių ūkį, vaikams leido aveles pamaitinti iš rankų, kartu pasidžiaugė vaikštinėjančiais gražiais naminiais paukščiais.
„Ievos elnynas” sužavėjo visus. Kad vaikai geriau iš arti apžiūrėti galėtų, gyvūnai buvo pakviesti pasmaližiauti. Daug įdomių dalykų vaikams papasakojo šeimininkė, auginanti įvairių rūšių elnius.
Važiuodami gardžiavosi Dusetų kepyklėlėje pirktais „mažaisiais kibinais”.
Paskutinis ekskursijos taškas – Sartų ežero apžvalgos bokštas arba Baršėnų apžvalgos bokštas, kurio aukštis 36 metrai – iš čia atsiveria nuostabi panorama: matyti Sartų ežeras ir Sartų regioninio parko kraštovaizdis.
Diena labai karšta buvo, bet vaikų tai negąsdino – jų širdelės ir galvelės buvo pilnos ne tik įspūdžių, bet ir dėkingumo.

Giedrė MIČIŪNIENĖ, Zarasų krašto ŽSNS savanorė

Olgos Ludziš nuotr.

 

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas