Ilzenbergo dvarui – 500 metų

Praėjusį savaitgalį gausybė žmonių traukė ne tik į Rokiškio miesto sukaktuvių paminėjimą, bet ir į Latvijos pasienyje vykstančią Ilzenbergo dvaro (Rokiškio r.) 500 metų jubiliejaus šventę. Jos metu paminėta Baltų vienybės diena, svečiams pristatyta ir penkerius metus rašyta knyga apie šį dvarą. Lankytojus nudžiugino naujam gyvenimui prikeltas šimtametis parkas, naujomis spalvomis nušvito dvaro rūmai, jau atstatyti ir visi dvarvietės pastatai.

Ilzenbergo dvare apsilankė ir jo šeimininką Vaidą Barakauską su žmona Rūta sveikino Lietuvos ir Latvijos Seimų vadovės Loreta Graužinienė ir Inara Mūrniecė, Rumunijos ambasadorius Lietuvoje Dan Adrian Balanescu, LR žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, Rokiškio rajono savivaldybės meras Antanas Vagonis ir kiti svečiai.
Šventė prasidėjo atkurtos XVII a. švediškos patrankos šūviu, po sveikinimų ir oficialių kalbų žiūrovams žurnalistas Virginijus Savukynas pristatė knygą „Lietuvos istorijos ženklai: Ilzenbergo dvaras 1515–2015″, pastebėjęs, jog šią vietovę galima vadinti Laisvės dvaru. Vėliau susirinkusieji stebėjo puikų rumunų liaudiškos muzikos ansamblio „Barzava” koncertą.
Skaitytojams priminsime, kodėl į dvaro jubiliejų atvyko rumunai. Kažkada Ilzenbergo dvaro romantiška istorija sujungė dvi valstybes – Lietuvą ir Rumuniją. Paskutinis dvaro šeimininkas buvo (neskaitant dabartinio) Eugenijus Dimša, vedęs tuometinio Rumunijos premjero Tito Majoresku dukrą Liviją. Jau po vokiečių dinastijos Dimšos Ilzenbergą valdė kelis dešimtmečius, vėliau šis dvaras ėjo iš rankų į rankas, kol per pastaruosius 70 metų visai nušiuro. Šiuo ypatingu grožio kampeliu beveik prieš dešimtmetį susidomėjo verslininkas V. Barakauskas, dvaro statiniai jau buvo pradėję griūti, o visa dvaro teritorija apleista.
Šiuo metu situacija pasikeitė neatpažįstamai. Dvare įkurtas pirmas Baltijos šalyse biodinaminis ūkis, akį traukia įspūdingas 15 ha grožio parkas su kelis šimtmečius skaičiuojančiais trimis ąžuolais, vienas jų – saugomas gamtos paminklas, restauruotais kitais dvaro statiniais.
Šventės dalyvių laukė ir kitos pramogos: pasivažinėjimas unikalia XIX a. austriška dvaro karieta ir nepamirštami vaizdai iš sraigtasparnio, pasivaikščiojimas dvaro takais, aplankant ne tik Meilės salą, kurioje laukė staigmena – vietoje kalama unikali 500 metų jubiliejaus moneta, parką, bet ir kitas dvarvietės vietas. Apie šį dvarą galima sužinoti daugiau apsilankius svetainėje www.ilzenbergas.lt.

Laikraščio „Utenos diena” inf., V. Ridiko nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas