Į Zarasų rajono vandens telkinius paleista 60 tūkst. šamų

Įgyvendinant Aplinkos ministerijos inicijuotą „Žvejybos rojaus” projektą, Zarasų rajone, Gražutės regioniniame parke – Asavo bei Luodžio ežeruose ir Antalieptės mariose – įveisti šamai. Jie anksčiau gyveno Šventosios aukštupio vandens telkiniuose, bet per pastarąjį penkiasdešimtmetį išnyko. Pasak ichtiologų, išnykimo priežastys nėra visiškai aiškios.

Į Asavą buvo paleista 5 tūkst., Luodį – 25 tūkst., o į Antalieptės marias – 30 tūkst. nuo 10 iki 15 cm dydžio šamukų. Kadangi šamai žiemoja 10-12 metrų gylyje, jie patys turėtų susirasti žiemojimui geriausias vietas.
Kitą vasarą šios žuvys užaugs iki 600-800 gramų. Žvejai turėtų nepamiršti, kad pagal Mėgėjiškos žvejybos vidaus vandenyse taisykles sugautus mažesnius kaip 75 cm ilgio šamus privalu paleisti ir kad vienos žūklės metu galima pagauti tik vieną šamą. Leidžiamą dydį šios žuvys pasiekia ir nerštui subręsta tik ketvirtaisiais ar penktaisiais gyvenimo metais.
Zarasų „Žvejybos rojaus” vandens telkiniams įžuvinti Aplinkos ministerija 2014 m. skyrė daugiau kaip 550 tūkst. litų. Iš šių lėšų, be Luodžio, Asavo ir Antalieptės marių, dar bus įžuvintas Sartų ežeras, Nikajaus ir Šventosios upės. Artimiausiu metu į šiuos vandens telkinius numatoma paleisti dar 60 tūkstančių paaugintų lydekų.

Aplinkos ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas