Dubingiuose – didelis dėmesys istoriniam kultūriniam paveldui

Kitų metų vasario 16 dieną Lietuva minės 100-ąsias valstybės atkūrimo metines. Per šį jubiliejų norima pabrėžti, kad užtikrinamas Lietuvos valstybės tęstinumas ir amžinumas, pagal istorinę situaciją kūrybingai keičiant jos formas. Siūlomas šimtmečio minėjimo šūkis – „Lietuva, Tėvyne mūsų”. Vieną svarbiausių valstybingumo šimtmečiui skirtą renginį, į kurį sueitų ir suvažiuotų visa Lietuva bei jos svečiai, planuojama surengti Dubingiuose.

Susitikimo metu pristatyta planuojamos šventės koncepcija ir aptartas renginio scenarinis planas. Išsakytoms mintims ir sumanymams buvo pritarta. 100-osioms valstybės atkūrimo metinėms skirtas renginys turėtų atspindėti Lietuvos dvarų kultūrą, išaukštinant Radvilų bei kitas garsias gimines Lietuvoje. „Šventės metu mūsų kultūros paveldą – dvarus ir jų vertingiausių lobių paslaptis – atverti bei pristatyti turės galimybę visi Lietuvoje atgiję dvarai. Tai turės būti vienas iš pagrindinių Lietuvos 100-osioms valstybės atkūrimo metinėms skirtų renginių. Turime ypatingą istorinį kultūrinį paveldą ir turime ypatingą progą jį pristatyti”, – kalbėjo Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys bei pridūrė, kad privalome sutelkti visas jėgas, kad planuojamas renginys, būtų toks, kokio iki šiol Lietuvoje dar nebuvo, o vėliau jis išaugtų į patraukliausią tęstinį renginį. „Tuo pačiu turime įrodyti, kad istorine prasme atsigręžti į Dubingius yra tikrai verta”, – pabrėžė jis.
Kitą pasitarimą dėl pasirengimo išskirtiniam renginiui Dubingiuose sutarta surengti rudenį, kurio metu jau bus įvardintos ir detalizuotos atsakomybės, rengiantis šiai respublikinei šventei.

Molėtų r. savivaldybės administracijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas