Būna žmonių legendų, arba išsvajota dovana

Iš Sekonų kaimo kilusį, Didžiasalyje gyvenantį Algirdą Sekoną drąsiai galima vadinti legendiniu žmogumi. Dievulio geležine sveikata apdovanotas jis nuo jaunystės garsėjo kaip nuolat vietoje nenustygstantis, pašėlusiai patrakęs stipruolis, ribų nežinantis sporto entuziastas. Dviračiai, slidinėjimas, bėgimas, plaukimas – visur jo buvo pilna. Toks liko ir garbesnio amžiaus sulaukęs. Visgi galbūt labiausiai vyrui patinka dviračiu važinėti. Ne šiaip sau važinėti, o sunkias maratonų trasas kartu su daug jaunesniais įveikti.

Birželio 2 dieną A. Sekonas atšventė 71-ąjį gimtadienį, o birželio 3-ą – Pasaulinę dviračio dieną – jis gavo išsvajotą dovaną. Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas ir savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė jam įteikė puikų kalnų dviratį, tokį, kokio jis ir norėjo bei buvo prašęs. Šia dovana ypač džiaugėsi: tuoj pat dviratį išbandė, ratą apsuko, gyrė, kad labai geri stabdžiai ir rieda lengvai…

,,Būkit sveikas. Saugokit dviratį. Tikimės jus pamatyti dviračių maratone rugpjūčio mėnesį…“,– linkėjo rajono meras. A. Sekonas iš širdies dėkojo, net savo sukurtą eilėraštį ta proga padeklamavo ir pažadėjo dalyvauti visuose maratonuose. Vyras rengiasi įveikti trasas ne tik Ignalinoje, bet pasiekti ir Anykščius, Prienus.

Anksčiau jis į Ignalinoje vykstančius maratonus iš Didžiasalio 40 km atmindavo, o po varžybų vėl namo dviračiu parvažiuodavo. Dar jaunesnis į bėgimo varžybas atbėgdavo ir dar sugebėdavo pirmą vietą laimėti. Dviratininkų bendruomenėje sklando įvairių istorijų: tai jis trasą įveikia nuleista padanga, tai nulūžus sėdynei ilgiausią atstumą kažkokiu būdu nuvažiuoja be jos. Netgi šypseną sukeliantis pavadinimas tai trasos atkarpai yra duotas ,,Sekono kančia“. Taigi, Pasaulinę dviračio dieną ir nekilo abejonių, kam reikėtų dviratį dovanoti. Tiesa, didžioji šio vyro svajonė – studijuoti Kūno kultūros akademijoje – taip ir neišsipildė. Ir joks rimtas treneris nesiėmė jo globoti. Galbūt Ignalinos kraštas būtų turėjęs dar vieną olimpietį. ..

Dovanojimo ceremonijoje dalyvavo A. Sekono anūkas Eligijus, iš Vilniaus atvykęs draugas ir buvęs klasiokas Voldemaras. Šiuo smagiu įvykiu džiaugėsi Didžiasalio seniūnas Antanas Pauliukėnas. Rajono savivaldybės administracija A. Sekonui dviratį jau buvo dovanojusi 2012 metais, tačiau tas, kaip sakė, jau senokai sulūžęs. Mat, energija trykštantis vyras ne tik mynė maratonuose, bet ir cemento maišus bei kitus krovinius juo gabeno. Vyras visą gyvenimą buvo statybininkas, sunkiai dirbo, tai ir dabar nenusėdi. Kaip sakė seniūnas, vis stato garažus, o plytų randa buvusios gamyklos griuvėsiuose.

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas