Vaikutėnuose atidarytas modernus šinšilų auginimo ūkis

Spalio 16 dieną Utenos rajone, Vaikutėnų kaime, buvusios mokyklos pastate vyko modernaus šinšilų auginimo ūkio atidarymas. Tai vienas moderniausių ūkių šalyje – šiuo metu čia auginama apie 1200 švelniakailių gyvūnėlių.

Į šinšilų ūkio atidarymą atvykusi LR Seimo narė Milda Petrauskienė ir Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas perkirpo simbolinę juostelę, o atidarymo ceremonijoje ir po jos vykusioje ūkio apžiūroje dalyvavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos prof. dr. Paulius Matusevičius, Tradicinio atsakingo gyvūnų auginimo verslo asociacijos „Tagava” vadovas Tomas Gailius, KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto dėstytojas dr. Petras Oržekauskas ir daugelis kitų garbių svečių.
Kaip portalui udiena.lt sakė asociacijos vadovas Tomas Gailius, šiuo metu Lietuvoje itin aktyviai domimasi šinšilų auginimu – šalyje yra nemažai stambių ūkių, kiti tik žengia pirmuosius žingsnius. 2015 metais šinšilų auginimo verslą Lietuvoje pradėjo 35 šeimos. Anot jo, tikimasi, kad ateityje šinšilų auginimas taps prioritetine verslo sritimi.

Daugiau apie tai skaitykite artimiausiuose „Utenos dienos” numeriuose.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas