Savivaldybių žemės ūkio specialistams – papildomi 2 mln. eurų

Žemės ūkio ministerija kartu su Finansų ministerija rado galimybę papildomai skirti 2 mln. eurų valstybės perduotoms savivaldybėms žemės ūkio funkcijoms vykdyti.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas dėkoja finansų ministrei Gintarei Skaistei už bendradarbiavimą. „Papildomas savivaldybių žemės ūkio skyrių finansavimas užtikrins sklandų specialistų darbą ir kokybišką paslaugų teikimą ūkininkams“, – sakė ministras K. Navickas.

Savivaldybių žemės ūkio skyriuose ir seniūnijose dirbantys žemės ūkio specialistai atsakingi ne tik už pagalbą deklaruojant pasėlius, įvairių paraiškų priėmimą, duomenų rinkimą ir kitus darbus. Taip pat jie padės ūkininkams  pasirinkti tinkamas ekoschemas, įgyvendinti geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) standartus, kurie pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą bus privalomi visiems ūkininkams, norintiems gauti Europos Sąjungos paramą.

Iki sprendimo skirti papildomus 2 mln. eurų, valstybės perduotoms savivaldybėms žemės ūkio funkcijoms vykdyti 2023 m. numatyta skirti 9,342 mln. eurų.

Žemės ūkio ministerija taip pat iš sutaupytų lėšų planuoja savivaldybių žemės ūkio skyriams dar skirti papildomų lėšų kompensuoti elektros kaštams, atsiradusiems dėl padidėjusių elektros sąnaudų eksploatuojant polderius.

Žemės ūkio ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas