Kokie veiksniai lemia trąšų kainą?

Trąšų kaina gali būti įvairi ir priklausyti nuo daugelio faktorių, tokių kaip trąšų tipas, prekės ženklas, paklausa ar kokybė. Tačiau kokybiškoms trąšoms gailėti nereikėtų. Tai yra vienas svarbiausių komponentų, jog augalai augtų sveiki bei išvengtų ligų. Dalis žmonių vis dar vengia naudoti papildomas priemones augalams, nes nori augalus auginti kiek įmanoma ekologiškiau. Tačiau šiais laikais galima rinkti ir itin kokybiškų natūralių trąšų, kurios taip pat gali suteikti daug naudingų medžiagų augalui.

Kodėl trąšos yra naudingos?

  • Gali suteikti augalui reikiamų naudingų medžiagų, kurių augalas negali pasisavinti iš dirvožemio.
  • Gali pagerinti derlių.
  • Trąšos padeda augalams augti sparčiau.
  • Augalai tampa tvirtesni ir labiau atsparesni neigiamiems aplinkos veiksniams, tokiems kaip ligos, kenkėjai ar vabzdžiai.
  • Pagerina dirvos struktūrą, praturtina ją svarbiomis organinėmis bei mineralinėmis medžiagomis.

Svarbu, jog trąšos būtų naudojamos griežtai pagal nurodytą naudojimo instrukciją ir paskirtį. Per dažnas trąšų naudojimas gali pakenkti ne tik pačiam augalui, bet ir aplinkai. Labiausiai rekomenduojama naudoti kuo natūralesnes trąšas.

Kokiais atvejais reikia naudoti?

Dažniausiai trąšas rekomenduojama naudoti tuomet, kai norima praturtinti dirvą naudingomis medžiagomis. Taip pat tuomet, jeigu auginate daug priežiūros reikalaujančius augalus, arba jiems augant ne visiškai tinkamoje vietoje. Trąšas reikėtų naudoti ir tuomet, jeigu augalas auga vangiai ir yra silpnas, arba jį pradėjo pulti kenkėjai. Trąšų naudojimas priklauso nuo konkretaus atvejo. Natūralios trąšos, tokios kaip kiaušinių lukštai, durpės ar komposto žemė gali būti naudojamos reguliariai, pagal poreikį.

Nuo ko priklauso trąšų kaina?

  • Trąšų kainai įtakos gali daryti kokybė. Kuo kokybiškesnis produktas, tuo ir kaina gali būti didesnė. Tačiau aukšta kaina ne visada gali byloti apie trąšų kokybę, svarbiausia skaityti sudėtį.
  • Kaina gali svyruoti dėl sezoniškumo. Didesnė kaina išliks tuomet kai bus didžiausia trąšų paklausa, pavasarį bei vasarą, o tikėtina, jog atpigti gali šaltuoju metų laiku.
  • Žymesnių ir populiaresnių prekinių ženklų trąšos taip pat rinkoje gali būti kiek didesnės nei mažiau žinomų gamintojų.
  • Kainai taip pat įtakos gali turėti sudėtis bei paskirtis, naudingos savybės.

Kur galima įsigyti?

Šiais laikais trąšų pasirinkimas yra platus kaip niekada. Jas galite įsigyti jums labiausiai patogiu būdu: fizinėse sodo prekių parduotuvėse arba internetu. Pirkdami internetu, pavyzdžiui nojus.lt, ne tik galėsite palyginti vartotojų atsiliepimus, patogiai paskaityti produktų aprašymus, bet ir palyginti kainas.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas