Geriausios seniūnijos pagerbtos Prezidentūroje

Prezidentūroje buvo apdovanoti nacionalinio seniūnijų konkurso „Valstybę kuriame mes“ laureatai. Žemės ūkio ministerija įteikė premijas 4 iš 13 konkurso nugalėtojomis išrinktų seniūnijų.

Konkursas yra Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos dalis. Jį inicijavo Kultūros ministerija, konkurso partneriai yra Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Žemės ūkio ministerija, Lietuvos savivaldybių asociacija, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija, Lietuvos nacionalinis kultūros centras, savivaldybės. Konkurso globėja – Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Seniūnija yra labai svarbi Lietuvos savivaldos dalis, mažais, bet svarbiais darbais prisidedanti prie valstybės kūrimo. Konkurso, kuriame galėjo dalyvauti visos šalies seniūnijos, uždavinys buvo išrinkti pilietiškiausias, aktyviausias, kūrybingiausias seniūnijas, vienyti jų gyventojus bendrai veiklai, stiprinti bendruomeniškumą ir vietos savivaldą.
Konkurso nugalėtojomis tapusioms 13 seniūnijų skirtos piniginės premijos po 8 tūkst. Eur.
„Visos šios seniūnijos yra puikus įkvepiantis pavyzdys, kad reikia nelaukti, kol kas nors ką duos, o patiems rašyti projektus ir veikti. Linkiu jums visiems ryžto ir drąsos. Visa tai gali suteikti sparnus antrajam valstybės šimtmečiui”, – sakė Žemės ūkio ministerijos apdovanojimus keturioms seniūnijoms  įteikęs žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.
Griškabūdžio seniūnija – Zanavykų sostinė, J. Jablonskio gimtinė, bendrinės kalbos lopšys. Čia žmonės gyvena veiklos kupiną gyvenimą: kultūros namuose nuolat kažkas repetuoja, žiemą  ir vasarą aktyviai naudojamas nusipirktas tvenkinys. Seniūnijoje rengiamos Oninių šventės – be konkurencijos.
Pradėję skaičiuoti šeštąjį šimtmetį Seirijai yra romantiškas gėlynų, parkų ir skulptūrų miestelis. Šios socialiai saugios seniūnijos valdžią į savo rankas yra paėmusios moterys. Seirijuose aktyviai veikia socialinių paslaugų centras, sumanūs smulkieji verslininkai.
Seniūnijų konkurse dalyvavo nemažai seniūnijų, galėjusių pretenduoti į visas nominacijas. Viena tokių – pasienyje su Rusija esanti Viešvilės seniūnija, turinti savo Lurdą, savanorių gaisrininkų komandą, žuvitakį, prabangų grožio saloną ir netgi purvo vonias miško gyvūnams.
Zapyškio seniūnijoje gyvenimo komforto riba tarp miesto ir provincijos beveik išnykusi. Zapyškis galėtų pretenduoti ir į jaunatviškiausios seniūnijos ar dviratininkų rojaus titulą. Miestelio bendruomenė nepraleidžia galimybių gauti projektinių lėšų įvairioms veikloms, todėl čia smagu ir veikti, ir būti.

Žemės ūkio ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas