Verslumo savaitė padės pasirinkti profesiją

Siekiant suteikti galimybę mokiniams susipažinti su profesijų įvairove Prezidentė Dalia Grybauskaitė pakvietė Lietuvos mokyklas lapkričio 24-28 d. organizuoti nacionalinę karjeros savaitę „Kam to reikia”. Baigiant mokyklą vaikams sunku pasirinkti sau tinkamą profesiją ir ateities kelią – mokiniai tiesiog nežino, kuo galėtų tapti bei kokių karjeros galimybių turi įvairių sričių profesionalai. Tačiau pasitelkdami į pagalbą konkrečius organizacijų darbuotojus, mokytojai gali vaikus supažindinti su įvairiomis profesijomis. Jų atstovai mokiniams papasakojo svarbiausius dalykus apie jiems aktualų karjeros kelią.

Lapkričio 25d. Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus inspektorius Dainius Steiblys pakvietė Utenos Dauniškio gimnazijos 3-4 kl. mokinius susipažinti ugniagesio gelbėtojo profesija. Ugniagesys gelbėtojas gesina gaisrus įvairiuose objektuose (pastatuose, miškuose, lėktuvuose, laivuose ir kt.), likviduoja avarijas, cheminius incidentus ir jų padarinius. Gelbėja žmones, jų turtą ir materialines vertybes gaisrų metu ir po jų bei įvairių avarijų atvejais. Gelbėja skęstančius žmones, suteikia jiems įvairią reikiamą pagalbą per stichines nelaimes ir buityje. Tikrina pastatų, pramoninių ir kitų objektų priešgaisrinę būklę ir įrangą, užgesina pavojingas medžiagas arba apriboja jų plitimą gaisrų ir avarijų metu, tam tikslui naudoja specialias priemones. Ugniagesio gelbėtojo profesija yra susijusi su rizika ir pavojumi gyvybei. Darbas pamaininis, reikia budėti vidutiniškai kas ketvirtą parą. Budėdamas ugniagesys gelbėtojas turi būti pasirengęs greitai reaguoti į nelaimės signalus ir imtis būtiniausių pagalbos veiksmų. Su darbo pobūdžiu ir specialia įranga mokinius supažindino Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės pamainos viršininkas Virginijus Dainys.
Lapkričio 25d. pamokų metu Utenos Jaunimo darbo centro vadovė Virginija Jaruševičiūtė pirmokams vedė protų mūšį „Susipažinkime su profesijų įvairove!”. Kelios klasės jau dalyvavo žaidime, o kitų klasių mokiniai „susikaus” vėliau ekonomikos ir verslumo pamokose.
Lapkričio 27 dieną Utenos Jaunimo darbo centro vadovė Virginija Jaruševičiūtė organizuoja pamoką „Nepasiklysk profesijų labirinte”.
Lapkričio 28d. Utenos Dauniškio gimnazijoje svečiuosis AB Litgrid įmonės inžinierius Valdas Slapšys. Mokiniai susipažins su karjeros galimybėmis energetikos srityje, išgirs apie elektros energetiko profesiją, darbą su aukštos įtampos elektros perdavimo tinklais.
Gruodžio 3 d. 11 val. trečiokai vyks į TEO. Susipažins su klientų aptarnavimo ir IT bei telekomunikacijų tinklo specialistų profesijomis. Pasidalins patarimais ir patirtimi, ką jie dirba kiekvieną dieną, kas įdomu, kas išskirtina, kokių savybių reikėtų turėti norint dirbti vienoje ar kitoje vietoje.

Mokytoja Asta Adiklienė

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas