Utenos rajono mokyklų bendruomenės atšventė Rugsėjo 1-ąją

Rugsėjo 1-ąją prapliupęs lietus šiek tiek sujaukė iš anksto smulkiai suplanuotus scenarijus visose ugdymo įstaigose, tačiau nuotaikos nesugadino: mokiniai su gėlėmis žengė į savo mokyklas, o juos pasitiko plačiai besišypsantys pedagogai, atvėrę dar dažais kvepiančias klases su lentoje išmargintais sveikinimais pasitinkant Mokslo ir žinių dieną.

Utenos „Žiburio” pradinės mokyklos mokiniai rinkosi ne į šventinį renginį, kuris iš anksto buvo planuotas lauke, o į klases, tik pirmokėliai buvo pakviesti į salę. Čia nedrąsius pirmokėlius guodė ne tik jų mokytojos, bet ir sveikino šios ugdymo įstaigos direktoriaus pavaduotoja ugdymui laikinai direktoriaus funkcijas atliekanti Jūratė Černiauskienė ir gerų mokslo metų linkėjo su baikeriais į šventę atskubėjusi muzikos mokytoja Lina Gaižauskienė. Jos, aplankiusios ir atskiras klases, mokytojoms įteikė vėliavas, kuriose mokiniai turės užrašyti savo klasės šūkius. Utenos „Žiburio” pradinės mokyklos pedagogai prisiminė mokyklos gyvavimo istorijoje tik vienintelę Rugsėjo 1-ąją, kuomet prieš daugelį metų šventei sutrukdęs lietus mokyklos bendruomenę suvijo į salę.
Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos pirmokus vyresnieji gimnazistai pasitiko prie įėjimo į mokyklą dalindami ledus. „Kad jiems būtų ne taip baisu ateiti į mokyklą”, – aiškino ledus maišydamos šapokietės. Susibūrę gimnazijos koridoriuose, smalsiai apžiūrinėdami per vasarą pasikeitusius bendraklasius, gimnazistai šiandien dar nerūpestingai klausėsi nuotaikingų orkestro maršų, o vėliau rinkosi klasėse.
Kaip ir daugelis Utenos rajono mokyklų užpaliečiai Rugsėjo 1-osios šventę iš jaukaus kiemelio dėl įsismarkavusio lietaus buvo priversti perkelti į sporto salę. Joje, abiturientams į salę atvedus 10 pirmokų, susirinkusi mokyklos bendruomenė šventę pradėjo Tautiška giesme. Susirinkusiuosius sveikino Užpalių gimnazijos vadovė Virginija Stukienė, bendruomenės atstovai. Gimnazijos direktorei pirmokams išdalijus pirmokų pasus, visi sugužėjo į jaukias klases, kuriose buvo vedama pirmoji pamoka. Pirmąją pamoką pradėjęs pradinių klasių mokytojas Saulius Šližys po pažinties su savo naujais auklėtiniais pasekė gražią pasaką apie katinėlį ir laputę bei leido ją užbaigti patiems vaikams.
Vėliau mokytojai ir mokinai rinkosi į Užpalių biblioteką, kurioje vyko dviejų mokinių parodos atidarymas.
Rugsėjo 1-osios šventė Vyžuonų pagrindinėje mokykloje prasidėjo direktoriaus Rimanto Žvirblio sveikinimu, po kurio visi sugiedojo Tautišką giesmę. Šventės dalyvius sveikino bei vienintelei pirmokei pirmoko pasą įteikė Vyžuonų seniūnijos seniūnas Audrius Remeikis, Vyžuonų Šv. Jurgio parapijos klebonas kun. Eugenijus Staleronka, Vyžuonų bendruomenės atstovai, mokytojai.
Sudainavus mokyklos himną, visi išsiskirstė į pirmą pamoką.
Netradiciškai šventė prasidėjo Utenos „Saulės” gimnazijoje – trečiosios „Saulės” gimnazijos klasės mokinė Adelina Paulauskaitė, rankose laikydama didžiulę saulę, mokytojų kambaryje susirinkusius pedagogus pakvietė į naująjį gimnazijos stadioną. Paskui savo auklėtojus gėlėmis išpuoštais laiptais žengė ir mokiniai.
Susirinkusiuosius pasveikinę renginio vedėjai Kristina Leleivaitė ir Domantas Rastenis pakvietė visų gimnazijos klasių mokinius ir mokytojus skanduoti skambius šūkius, o K. Leleivaitė pradžiugino savo dainomis. Sėkmingų mokslo metų mokyklos bendruomenei linkėjo laikinai gimnazijos direktorės pareigas einanti Nijolė Zabukienė, Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas bei Utenos Kristaus Žengimo į dangų parapijos administratorius kun. Kęstutis Palepšys. Po sveikinimo kalbų ir dainų visi sugiedojo Lietuvos himną.

udiena.lt inf. ir nuotr.

 

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas