Robotus konstruojantys mokiniai rengiasi atsakingam startui

Viena iš pagrindinių Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro (toliau – Centras) funkcijų – neformalusis vaikų švietimas. Centras atviras visiems, norintiems aktyviai dalyvauti neformaliojo vaikų švietimo veikloje. Mokiniams suteikiama nemažai galimybių turiningai leisti laisvalaikį, ugdyti savo kūrybinius gebėjimus techninio konstravimo, įvairaus meno, sporto, gamtinio ugdymo būreliuose, studijose.

Centras, populiarindamas neformalųjį vaikų švietimą, plečia bendradarbiavimo ryšius ne tik tarp Utenos miesto ir rajono švietimo įstaigų, bet ir bendroms veikloms buria ir kitų rajonų institucijas, vykdančias neformalųjį vaikų švietimą.
Vasario 2 dieną Centre vyko draugiškos „Tarprajoninės robotų varžybos 2017″. Dalyvauti varžybose atvyko Anykščių A. Baranausko pagrindinės mokyklos robotikos būrelio komanda „Rykliai”, Rokiškio J. Tūbelio progimnazijos komanda ,,Aikija”. Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centrui atstovavo net dvi komandos: ,,Vėjavaikiai” ir ,,Vėjavaikiai 2″ (mokytojas M. Grašys). Varžybos organizuotos pagal FIRST LEGO League (FLL) robotų varžybų taisykles. FIRST LEGO League – pasaulinis LEGO robotikos konkursas, kuriame dalyvauja komandos daugiau nei iš 80 šalių. Kiekvienais metais skelbiama vis nauja tema, susijusi su pasaulio technologijų aktualijomis. Šių metų tema „Gyvūnai sąjungininkai”.
Šios keturios komandos vasario 11 dieną rengiasi dalyvauti regioninėse robotų varžybose, kurios vyks didžiuosiuose šalies miestuose. Šios draugiškos varžybos – tai puiki treniruotė prieš atsakingas ir svarbias regionines FLL varžybas, kuriose paaiškės stipriausios šalies mokinių robotikos komandos.
Tarprajoninės robotų varžybos vyko draugiškai, tačiau jos buvo pakankamai įtemptos. Komandų dalyviai įvertino savo galimybes, pasimokė iš savo ir draugų klaidų ir, svarbiausia, susibičiuliavo.
Draugiškų „Tarprajoninių robotų varžybų 2017″ I vietos laimėtojais tapo komandos ,,Vėjavaikiai” mokiniai T. Babelis ir E. Martinėnas. Nugalėtojai apdovanoti medaliais, žemesnių vietų laimėtojai – diplomais, padėkos raštais.

Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro metodininkė Romualda BERESNEVIČIENĖ

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas