Vienuoliktoji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Užpaliuose

Lapkričio 10 dieną prasidėjo tradicinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Šviesos ir knygos šventė Lietuvoje rengiama jau septynioliktą kartą, o Užpalių bibliotekoje (Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos Užpalių filialas sujungtas su Užpalių gimnazijos biblioteka) – vienuoliktą. Organizuodami renginius norime priminti pasakojimų tradiciją, suteikti progą vaikams ir paaugliams susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais, kviečiant susiburti ir drauge persikelti į magišką knygų pasaulį. Šiųmetės Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema – „Troliai Šiaurėje”.

Pasirengimą šios savaitės renginiams pradėjome spalio mėnesį, kuomet paskelbėme 2-7 klasių mokiniams skaitymo konkursą „Skaitau – šiltą knygų namą statau”, kurio metu mokiniai skaitė lietuvių ir skandinavų autorių kūrinius ir statė improvizuotą namą. Konkurso dalyvių statyti namai puošia bibliotekos parodų stendą. Darželinukai, priešmokyklinukai ir pirmos klasės mokiniai dalyvavo piešinių bei kūrybinių darbelių konkurse. Jų darbai puošia Trolių sieną bibliotekoje. Lapkričio 11 dieną bibliotekoje vyko Šviesos ir Žodžio šventė 1 – 4 kl. mokiniams „Auštant”. Antros klasės mokinės Ugnės mama Lina skaitė ištrauką iš S. Nordqvisto knygos „Kalėdų senelio staigmena”. Po skaitymo vaikai dalyvavo žaidime „Atspėk”, kurio metu turėjo atspėti tris tekste paminėtus daiktus, kurie slepiasi dėžutėje. Bibliotekininkės perskaitė norvegų liaudies pasaką „Trys ožiukai ir trolis”, kurią vaikai noriai inscenizavo. Skaitymo konkurso dalyvių laukė saldūs prizai, o nugalėtojai – Gabrielė (2 kl.), Jorūnas (4 kl.), Pijus (4 kl.), Greta (4 kl.) – buvo apdovanoti dovanėlėmis.
Lapkričio 12 dieną vyko renginys 5 – 7 klasių mokiniams „Paslaptingas ir įdomus Šiaurės pasaulis”. Tekstą iš P. Mašioto knygynėlio „Norvegų vaikai” skaitė šeštoko Dominyko mama Jurgita. Kadangi mokiniai buvo atidūs ir įdėmiai klausė skaitomo teksto, tai nesunkiai atspėjo žaidimo „Atspėk” metu dėžutėje paslėptus daiktus. Kūrybinės užduoties metu mokiniai buvo suskirstyti į šešias komandas ir turėjo per 10 minučių sukurti pasakojimą pagal gautas Trolių figūrėles. Įdomiausio pasakojimo kūrėjų laukė padėkos atvirukai, o visų dalyvių – saldūs prizai. Baigiantis renginiui, apžvelgėme skaitymo konkurso dalyvių atneštus namelius ir apdovanojome nugalėtojus – Medeiną (5 kl.), Viktoriją (6 kl.), Samantą (6 kl.), Odetą (6 kl.).
Lapkričio 13 dieną į biblioteką sugužėjo darželinukai ir priešmokyklinukai. Jie dalyvavo savo pirmosios kūrybinių darbų parodos atidaryme. Bibliotekininkės jiems perskaitė skandinavų pasaką, kurią jie su dideliu noru vaidino. Vėliau jie ieškojo bibliotekoje pasislėpusių Trolių, suradusiųjų laukė spalvinimo knygelės o visų – paruošta kino salė, kurioje žiūrėjo filmą apie Trolių nuotykius.
Šiaurės šalių bibliotekų savaitė baigėsi lapkričio 14 dieną režisierės, aktorės Birutės Mar ir jos draugų kultūrine edukacine programa pagal J. Biliūno kūrybą „Jis ir Ji” 8 -12 kl. mokiniams ir suaugusiems.

Bibliotekininkės Vida JUŠKIENĖ, Rena ŠLIOGERIENĖ

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas