Vestuviniai žiedai ir jų gamybai naudojamų metalų pasirinkimas

Kai ateina metas būsimiems jaunavedžiams leistis į vestuvinių žiedų paieškas, jiems paprastai kyla daugybė klausimų dėl žiedo dizaino, dydžio, brangakmenių ir kt. Renkantis žiedą, vienas iš svarbiausių aspektų yra metalas, iš kurio bus gaminamas vestuvinis žiedas. Taigi, jei dar nenusprendėte, kokį metalą norėtumėte pasirinkti, siūlome išsamiau susipažinti su vestuviniams žiedams gaminti naudojamais metalais, kuriuos galima rasti šiuolaikinėje rinkoje.

Geltonasis auksas
Geltonasis auksas yra tradicinis vestuvinių žiedų pasirinkimas, o dažniausiai vestuviniams žiedams gaminti naudojamas 14 ir 18 karatų auksas (atitinkamai 585 ir 750 prabos auksas). Gryno aukso, vario ir sidabro mišinys suteikia geltonojo aukso žiedams būdingą šilumą. Priklausomai nuo to, kelių karatų auksinį žiedą pasirinksite, jo spalva ir tvirtumas skirsis.


Baltasis auksas
Baltojo aukso vestuviniuose žieduose naudojamas grynasis auksas, legiruotas su kitais baltaisiais metalais, pavyzdžiui, paladžiu ir sidabru, siekiant išgauti gražų blizgesį ir spindesį. Paprastai baltojo aukso žiedai padengiami rodžiu, kad įgautų spindintį baltą blizgesį. Rodis yra hipoalerginis metalas ir padeda apsaugoti baltąjį auksą. Nors rodis yra stiprus, laikui bėgant jis nusidėvi. Tačiau pakartotinis padengimas rodžiu yra paprastas procesas, todėl jį galima atlikti bet kada, suteikiant žiedui pirminį baltumą. Jei nepageidaujate, kad žiedas būtų dengiamas rodžiu, to galima ir nedaryti, tiesiog apie tai turėtumėte informuoti pasirinktą juvelyrą.


Rožinis auksas
Rožinis auksas yra labai romantiškas pasirinkimas. Jis dažnai naudojamas dvispalviuose žieduose, kad atsvertų tradicinį baltąjį arba geltonąjį auksą. Kaip jau minėto geltonojo aukso atveju, žiedo spalva ir tvirtumas gali skirtis priklausomai nuo karatų skaičiaus.


Platina
Platina yra ypatingai populiarus pasirinkimas vestuvinių žiedų gamybai. Didelio dėmesio šis taurusis metalas sulaukia dėl savo kietumo, retumo ir natūraliai balto blizgesio; jis niekada neblunka ir nekeičia spalvos. Be to, platina yra hipoalerginis metalas. Tai yra metalas, kuris gali užtikrinti, kad iš jo pagamintas žiedas tarnaus jums visą gyvenimą.


Sidabras
Sidabras yra vienas iš seniausiai žiedų gamyboje naudojamų tauriųjų metalų. Jis nepraranda savo populiarumo iki šių dienų, nes yra labai plastiškas ir vienas pigiausių. Tačiau sidabras labiau nei kiti metalai linkęs keisti spalvą ir braižytis.


Titanas
Titanas yra puikus pasirinkimas vestuviniams žiedams gaminti, kadangi jis yra labai tvirtas ir ilgaamžis, palyginti su kitais metalais, tokiais kaip auksas. Jis išsiskiria tamsesne spalva ir mažesniu svoriu. Titanas taip pat yra hipoalerginis, todėl puikiai tinka žmonėms, kurie yra jautrūs įprastiems metalams.


Cirkonis
Cirkonis yra pilkai baltas blizgus metalas. Jis pasižymi hipoalerginėmis savybėmis. Termiškai apdorojant cirkonį, suformuojama gili šilkinė juoda oksido danga, kuri yra atspari įbrėžimams ir vadinama juoduoju cirkoniu. Cirkonis savo tvirtumu ir svoriu yra labai panašus į titaną.


Paladis
Paladis priklauso platinos metalų grupei. Jis populiarus dėl savo natūralios baltos spalvos, kuri netamsėja ir nereikalauja pakartotinio padengimo. Lyginant su platina, paladis yra nebrangus metalas. Be to, jis reikalauja mažai priežiūros ir yra labai patvarus.


Volframas
Volframas yra hipoalerginis, labai tvirtas ir atsparus įbrėžimams metalas. Jis netamsėja, o jo svoris, lyginant su kitais metalais, yra daug didesnis. Be to, pažymėtina, kad šis metalas yra ne tik kietas, bet ir trapus, todėl iš volframo pagamintas vestuvinis žiedas gali sulūžti.


Plienas
Plienas yra hipoalerginis ir atsparus įbrėžimams. Jis puikiai tinka būsimiems jaunavedžiams, kurie savo vestuviniams žiedams numato mažesnį biudžetą. Nerūdijantis plienas yra gana tvirtas ir patvarus.
Pasirinkimo galimybės yra labai plačios, todėl, įvertinę įvairių metalų savybes, galėsite lengviau išsirinkti vestuviniams žiedams tinkamą taurųjį metalą.


Platų vestuvinių žiedų asortimentą rasite Vestuviniaiziedai.lt.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas