Vaikų žaidimų aikštelėms – nauji reikalavimai

Utenos rajono savivaldybei pastaraisiais metais didelį dėmesį skiriant miesto viešųjų erdvių tvarkymui, uteniškiai neturėtų skųstis aktyvaus laisvalaikio infrastruktūros stygiumi – įrengiamus, atnaujinamus sporto aikštynus, kuriamas poilsio zonas stengiamasi pritaikyti ir jaunimui, ir vyresnio amžiaus žmonėms. Nepamirštos ir vaikus auginančios šeimos – viešosiose vietose, daugiabučių namų kvartaluose įrengtose vaikų žaidimų aikštelėse visais metų laikais, o ypač atšilus orams, lankytojų netrūksta.

Kaip sakė Utenos miesto seniūnijos seniūnas Valentinas Vaitonis, šiuo metu savivaldybė skiria lėšų trylikos mieste esančių vaikų žaidimų aikštelių priežiūrai. Ir nors Utenoje pasenusių ir vaikams pavojų keliančių žaidimų įrenginių liko nedaug, 2016 m. lapkričio 1 d. įsigaliojus Lietuvos higienos normai „Vaikų žaidimų aikštelės ir patalpos. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai”, tokių įrenginių jau šiemet išvis nebeliks – jie bus išmontuoti. Griežtesni reikalavimai nustatyti ir eksploatuojamoms aikštelėms – jas prižiūrinti UAB „Utenos komunalininkas” turės nuolat stebėti, kad vaikų zonos būtų tvarkingos ir saugios (įvertinti įrangos veikimą, susidėvėjimą). Jau netrukus komunalininkai jose pritvirtins žymenas, kuriose aikštelių lankytojams bus pateikta svarbi informacija: be aikštelės pavadinimo, adreso, savininko, bus paskelbtas bendrasis telefono numeris, kuriuo bus galima skambinti įvykus avarijai, taip pat telefono numeris, kurį surinkus bus galima kreiptis į techninės priežiūros personalą. Žymenoje bus nurodyta ir kokio amžiaus vaikams skirta aikštelė. Kiekvienoje aikštelėje bus pastatyta šiukšliadėžių. Tačiau, anot seniūno, smėlio dėžių aikštelėse gali tekti atsisakyti, nes neaišku, kas ir kada po žaidimų jas privalės uždengti dangčiais, kaip to reikalauja higienos norma, kad smėlio dėžės būtų apsaugotos nuo užteršimo. Dėl šios priežasties jau ir šį pavasarį smėlio į smėlio dėžes vežti neplanuojama.
Šiais metais naują vaikų žaidimų aikštelę numatoma įrengti Smėlio kvartale, taip pat pradėta projektuoti Ąžuolijos kvartalo vaikų žaidimų aikštelė. Visos naujai įrengiamos vaikų žaidimų aikštelės turės atitikti teisės aktuose nustatytus reikalavimus: įrengiamos ne arčiau kaip 10 m nuo buitinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo aikštelių, gatvių, automobilių stovėjimo aikštelių, elektros tinklo įrenginių. Aikštelės, kurių ribos bus nutolusios nuo gatvės važiuojamosios dalies mažiau nei 20 m, turės būti aptvertos tvora ar gyvatvore. Aikšteles prižiūrintiems darbuotojams taip pat bus būtina atkreipti dėmesį, jog aplink neaugtų nuodingi augalai.

Utenos r. savivaldybės administracijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas