Utenos miesto gatvės paskęs tamsoje

Kovo 19 dieną vienai valandai – nuo 20.30 val. iki 21.30 val. – kai kurios miesto gatvės paskęs tamsoje. Tačiau ne todėl, kad bus sutrikęs elektros tiekimas: Utena, kaip ir 40 šalies savivaldybių, prisijungs prie globalios akcijos „Žemės valanda”.

Kovo 19 dieną nuo 20 val. 30 min. vietos laiku daugiau nei milijardas žmonių visame pasaulyje vienai valandai išjungs šviesas, taip leisdami planetai 60 minučių atsikvėpti. Pilietinės iniciatyvos „Žemės valanda” tikslas – atkreipti dėmesį į klimato kaitos keliamas grėsmes mūsų planetai bei pakviesti susimąstyti, ką kiekvienas iš mūsų galime padaryti, kad sumažintume pragaištingus žmogaus veiklos padarinius gamtai, vienas jų – sustabdyti klimato kaitą.
Prie šios akcijos, kurią šiemet Lietuvoje koordinuoja Susivienijimas Žali.LT, jungiasi ir skirtingi Lietuvos regionai. Įvairiose šalies vietose vyks „Žemės valandos” minėjimo renginiai, taip pat valandai bus užgesintas įvairių gatvių, aikščių, pastatų apšvietimas.
Pasak organizatorių, šiemet Lietuvoje prie akcijos jungiasi neįtikėtinai daug savivaldybių administracijų. „Žemės valanda” bus matoma ir Vilniaus Katedros aikštėje, kur kovo 19 dieną bus uždegta 1000 Žemės rutulio kontūrais išdėliotų žvakių.
„Akivaizdu, kad regionuose dirbantys žmonės puikiai suvokia, kaip svarbu kovoti su klimato kaita. Tai rodo ir administracijų prisiimti konkretūs įsipareigojimai „Žemės valandos” metu. Ne viename rajone miestelių apšvietimas bus visiškai išjungtas. Kitose vietovėse bus rengiami specialūs renginiai”, – teigė organizatoriai. Prie akcijos prisijungs ir kaimyninės Ignalinos, Molėtų, Visagino, Anykščių ir Zarasų savivaldybių administracijos.
Atsiliepdama į akcijos koordinatorių Susivienijimo Žali.LT ir akcijos pagrindinio partnerio Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje kvietimą, prie šios akcijos nusprendė prisidėti ir Utenos rajono savivaldybės administracija. Todėl kovo 19 dieną nuo 20.30 val. vienai valandai bus išjungtos šviesos Utenio aikštėje, kitose gatvėse, t. y. Ežero g., S. Daukanto g., K. Ladygos g., Varpo g., Bažnyčios g., Kęstučio g., Daržų g., Maironio g. dalyje, Rinkos aikštėje, J. Basanavičiaus g. dalyje, Birutės g., Sodų g., Kauno g., Eimučio g., Lukšio g., A. Baranausko g., Ateities g., Donelaičio g., Vyžuonų g., Žydų g., J. Biliūno g., Šiaurės g., Palangos g., Rūtų g. ir seniūnijų miesteliuose.
Tą pačią dieną nuo 20.30 val. iki 21.30 val. Utenos kraštotyros muziejuje vyks kūrybinis susitikimas su gyventojais – linksmas žvilgsnis į ateitį „Utena po 100 metų”. Jo metu romantiškoje aplinkoje, žibintų ir žvakių šviesoje, bus kalbama apie Uteną, prisimenama jos istorija, diskutuojama apie ateities viziją. Atėjusieji galės palikti pėdsakus Utenos miesto istorijoje – kurti, užrašyti savo mintis, linkėjimus, kurie bus palikti ateities kartoms.
Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, kalbėdamas apie šią akciją, prie kurios jungsis ir Utena, teigė, jog naivu tikėtis, kad viena valanda išgelbės pasaulį, tačiau tikėti, kad bent 60 minučių užgesinę šviesas susimąstysime apie savo atsakomybę mus supančiai aplinkai, žemės išteklių naudojimą, reikia.
„Elektros gamyba, kaip ir šilumą gaminančios jėgainės, pramonės įmonės, transportas, daro didžiulę įtaką žemės klimato kaitai. Į klausimą, kaip kovoti su klimato kaita, aplinkosaugos specialistai atsako vieningai – tik pasaulio šalių susitarimu investuojant į efektyvesnį technologijų kūrimą, skatinant atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimą, atsisakant iškastinio kuro galima sumažinti į atmosferą išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį. Mes taip pat kiekvienas asmeniškai galime prisidėti prie klimato kaitos stabilizavimo rūšiuodami atliekas, tausodami gėlą vandenį, daugiau vaikščiodami pėsčiomis ar važiuodami dviračiu, sodindami medžius ar netgi pirkdami ekologiniu ženkliuku pažymėtas prekes”, – įsitikinęs meras A. Katinas.

Laikraščio „Utenos diena” inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas