Sniego dieną be sniego netrūko ir kitų atrakcijų

Sausio 17 dieną miesto centre uteniškių laukė gausybė sportinių rungčių, kurias organizavo Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-oji rinktinė kartu su Lietuvos asociacija „Sportas visiems” ir kvietė minėti Pasaulinę sniego dieną. Taip jau atsitiko, kad savaitgalį sniego visai neliko, bet uteniškiams buvo siūlomos kitos pramogos ir puikus pasibuvimas gryname ore.

Tačiau šis pasiūlymas sudomino toli gražu ne visus miesto gyventojus – žvelgiant į retas renginio dalyvių gretas, buvo galima spręsti, kad miestelėnai mieliau rinkosi savaitgalio poilsį namuose prie televizorių ekranų ir kompiuterių nei aktyviai judėdami.
Šeštadienį priešpiet prie Šaulių namų garsi muzika ir Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės vadė Asta Tidikienė kvietė prisijungti visus uteniškius – ir tuos, kurie vaikščiojo miesto gatvėmis, ir tuos, kurie nuobodžiai mindžikavo prie Utenos miesto sodo, bet neišdrįso ateiti ir pademonstruoti savo ištvermę specialiai Sniego dienai paminėti sukurtose rungtyse.
Į šį renginį atskubėjusi ir šeimyninėje rungtyje dalyvavusi Rasa Budrienė, jos dukrelės dvynės Rusnė ir Luknė bei mergaičių močiutė Zenona iš pradžių stebėjo, kaip dalyviai rungtyniauja šauliškoje estafetėje, o vėliau savo jėgas išbandė ir pačios. Moterų tikinimu, rungtys buvo ne sunkios, bet ir įdomios. „Nesinorėjo sėdėti prie televizoriaus. Ryte oras buvo neblogas, tad nusprendėme šiek tiek papramogauti. Vėliau kiek atvėso, tačiau judėjome ir nebuvo šalta. Dar karšta arbata šildė”, – šypsojosi Sniego dienos dalyvės, pastebėjusios, kad mieste trūksta panašių šeimoms ar vaikams skirtų renginių, kuriuose būtų galima aktyviai judėti ir sportuoti lauke.
Pirmieji Sniego dienos dalyviai savo ištvermę įrodė šeimyninėse rungtyse, kuriose tėtis ar mama su vaikais turėjo įveikti tam tikrą atstumą su kliūtimis. Tai buvo pati lengviausia rungtis, po kurios sekė šiek tiek daugiau fizinės ištvermės reikalaujanti rungtis šeimoms šokuojant su maišais.
Iš anksto buvo numatyta ir trečia rungtis – sniego skulptūrų lipdymas ir kitos įvairios žiemiškos atrakcijos. Tačiau renginio organizatorių planus pakoregavo šiltas oras. Teko pasirinkti šaulišką estafetę – čia savo vikrumą įrodė tiek maži, tiek suaugę. Ne visiems dalyviams, lipusiems virvėmis, mėčiusiems „granatas” į taikinį, užduotys pasirodė lengvai įkandamos – kiti ryžosi dar kartą pakartoti šią rungtį ir pagerinti asmeninį rezultatą.
Vertindama uteniškių nenorą ateiti į šį renginį ir gerai praleisti laisvalaikį, A. Tidikienė teigė, kad to ir reikėjo tikėtis. Juk ir į kitus renginius žmonės eina labai nenoriai. „Ne paslaptis, kad savaitgaliais mamos triūsia virtuvėje, o tėčiai, grįžę iš turgaus, ilsisi ant sofutės. Tuomet vaikai žiūri televizorių ar sėdi prie kompiuterio. Norėjome, kad šeimos aktyviai pasportuotų ir pasirinktų sveikesnį gyvenimo būdą”, – teigė vadė A. Tidikienė. – Juk ir šiandien vieni pravažiavo su dviračiais, kiti praėjo, nė vienas nedrįso dalyvauti. Mes kvietėme, o jie nesustojo”. Anot jos, nežinia, kuo reikia vilioti uteniškius – gal šauliška koše, o gal karštu vynu.
Panašūs renginiai, pasak vadės A. Tidikienės, vyks ir ateityje. Ir visai nesvarbu, kad šiemet dalyvių gretos nebuvo tokios gausios. „Tarkim, šiemet prisijungė 20 dalyvių, renginį verta organizuoti ir dėl jų. Gal kitąmet sulauksime ir 40 dalyvių”, – vylėsi pašnekovė.
Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-oji rinktinė, glaudžiai bendradarbiaujanti su asociacija „Sportas visiems”, kasmet dalyvauja Klaipėdoje vykstančiose žaidynėse, Ignalinoje vykstančioje Žiemos sporto šventėje, tačiau šiemet dėl šiltos žiemos pastaroji šventė nebus rengiama.
Daugiausia Sniego dienos švente susidomėjo Utenos vaikų globos namų auklėtiniai, sudarę dalyvių daugumą, taip pat atskubėjo ir keletas šeimų: visose rungtyse aktyviai dalyvavo Utenos sveikatos biuro direktorė Alma Gaidienė su savo šeima.

Autorės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas