Senus rakandus į laužą ar į atliekų aikšteles?

Kartu su augančia ekonomika didėjant vartojimui auga ir aplinkosauginės problemos. Viena iš jų – susidarančios atliekos: plastiko produktai, popierius, buitinės ir kitos įvairios atliekos. Nepaisant aktyvaus aplinkosauginio švietimo ir didelio žiniasklaidos dėmesio šia tema, neretai atliekos vis dar nerūšiuojamos, nekompostuojamos, o siekiant sumažinti mokesčius už jų išvežimą yra ir sudeginamos.

Atliekų deginimas yra pavojingas sveikatai, aplinkai, ypatingai nuo to kenčia vaikai, vyresnio amžiaus ar didesnio jautrumo žmonės. Deginant atliekas lauke, joms pilnai sudegti trukdo per žema temperatūra. Tokiu būdu į aplinką išsiskiria teršalai, kuriais pirmiausia kvėpuoja atliekas deginantys gyventojai, jų kaimynai. Po deginimo likę pelenai, kuriuose yra toksinių elementų, sunkiųjų metalų, gali būti išnešiojami vėjo. Tokiu būdu, atrodytų, kad ir labai nežymiai, didėja tiek dirvožemio, tiek gruntinių vandenų tarša.

Nuo 2014 m. spalio 1 d. įsigaliojus Aplinkai padarytos žalos atlyginimo dydžių apskaičiavimo metodikos pakeitimams, teršėjai turi atlyginti aplinkos orui padarytą žalą ir sumokėti ne mažesnę nei minimalią sumą už bet kokią oro taršą. Nuo 2015 m. sausio 1 d. nustatytas minimalus padarytos žalos aplinkos orui dydis yra 100 eurų.

Neseniai pareigūnai, gavę iš gyventojų skundą, kad Mikalavo kaime (Naujojo Daugėliškio sen., Ignalinos r.) deginamos atliekos. Operatyviai nuvykus į nurodytą vietą, buvo nustatyta, kad pilietis N. K. savo sodyboje degino stambiagabarites komunalines atliekas: seną čiužinį, dažytą medieną, plastiką. Už šį pažeidimą jam buvo surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas ir gali būti paskirta bauda nuo 28 iki 57 eurų. Be to bus pateiktas ieškinys už žalą padarytą gamtai deginant atliekas.

Aplinkosaugininkai primena, kad kad senų baldų, elektronikos įrenginių, statybinių ir pavojingų atliekų nereikia deginti ar šalinti neleistinais būdais, jas galima tiesiog pristatyti į Utenos RATC atliekų priėmimo ir saugojimo aikšteles:
Anykščiuose, Vairuotojų g. 18
Ignalinoje, Švenčionių g. 31
Molėtuose, Vilniaus g. 104A
Utenoje, Mockėnų k. (šalia regioninio sąvartyno)
Visagine, Karlų k.
Zarasuose, Statybininkų g. 11
Atliekos priimamos ir UAB „Utenos komunalininkas” aikštelėje, esančioje Rašės g. 4, Utenoje.

Utenos RAAD inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas