Senjorus sujungė pokalbis prie kavos puodelio

Savaitės viduryje mažeikiškiai senjorai susirinko į kavinukę „Kažkas skanaus“. Čia vyko greitieji pasimatymai, tačiau ne tokie, kaip iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti. Jie buvo skirti ne romantiškiems jausmams užmegzti, o pabendrauti, susirasti bičiulių.

Mažeikiškiai senjorai bendravo ir dalijosi savo gyvenimiškąja patirtimi. Nuotr. autorės

Nors tarp renginio dalyvių iš pradžių buvo jaučiamas lengvas jauduliukas, vėliau viskas stojo į savo vėžes – pasimatymai virto jaukia popiete, kupina įdomių pokalbių, skambaus juoko ir nepamirštamų patirčių.

Pasimatymas sulaukė susidomėjimo

Į nemokamą renginį „Senjorai eina į pasimatymą“ kavinukėje „Kažkas skanaus“ susirinko nemažas būrys mažeikiškių.

Šios iniciatyvos sumanytojai ir organizatoriai – Nacionalinio socialinės integracijos instituto „Senjoro“ programos atstovai suskaičiavo, kad pabendrauti, susipažinti panoro 25 mažeikiškiai senjorai ir senjorės.

Susirinkusieji buvo vaišinami kava. Susėdę ratu aplink stalus, kas keletą minučių jie keitė savo sėdėjimo vietas tam, kad šalia atsisėstų vis kitas pašnekovas, kad būtų galima susipažinti.

Kad pasimatymo dalyviams susipažinti ir užmegzti pokalbį būtų lengviau, pagelbėjo programos koordinatorė Mažeikiuose Simona Normantienė.

Išdalytos „špargalkės“

Pasimatymų dalyviams taip pat buvo išdalytos skrajutės su klausimais, kurie buvo pagalbinė priemonė pokalbiams pradėti.

Kuri pasaulio vieta jums širdžiai mieliausia? Kokioje srityje manote, kad esate talentingas (-s)? Ką veikėte iki išėjimo į pensiją? Ką laikote didžiausiu savo gyvenimo iššūkiu ir kaip jį įveikėte? – tokiais ir panašiais klausimais senjorams siūlyta pradėti pokalbius.

Nacionalinio socialinės integracijos instituto „Senjoro“ programos komunikacijos vadovė Sigita Kaminskaitė „Santarvei“ sakė, kad skrajutėse užrašyti klausimai – lyg „špargalkės“, kad nepažįstamiems žmonėms būtų paprasčiau bendrauti, surasti temą pokalbiui.

„Jei pokalbis sunkiau mezgasi, tikrai galima jais vadovautis. Tačiau jų reikia tikrai ne kiekvienam. Dažnai žmonės būna labai savarankiški, patys randa bendrų temų pokalbiams“, – sakė pašnekovė.

Atvira erdvė senjorams

S. Kaminskaitė pasidžiaugė mažeikiškių aktyvumu. Jos teigimu, kai panašūs senjorų pasimatymai vyko kituose šalies miestuose, vyrų juose buvo mažiau nei Mažeikiuose.

„Tikimės, kad Mažeikiuose užsimezgė ne viena pažintis ir kad žmonės iš pasimatymų išėjo gerai nusiteikę“, – kalbėjo S. Kaminskaitė.

Nacionalinio socialinės integracijos instituto „Senjoro“ programa veikia 27 savivaldybėse. Organizuojami ne tik greitieji pasimatymai, bet ir įvairūs kitokie renginiai bei veiklos. Pavyzdžiui, senjorai yra kviečiami ir į piknikus gamtoje.

„Mažeikiuose tikrai bus dar ne vienas renginys, tik kol kas dar negalime įvardyti konkrečių datų. Dabar domimės, renkame informaciją, kas mažeikiškiams senjorams būtų įdomu, kokie jų poreikiai“, – kalbėjo S. Kaminskaitė.

Vienas iš minėto instituto ateities planų – Mažeikiuose atidaryti atvirąją senjorų erdvę. Tai bus nuolatinė vieta, į kurią galės rinktis vyresnio amžiaus žmonės.


Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas