Penkiose savivaldybėse – renginių ciklas apie pozityvią tėvystę ir pilietiškumą

Penkiose Lietuvos savivaldybėse nuo spalio pradedamas įgyvendinti projektas, skirtas skatinti vaikų globos namų auklėtinių socialinę atsakomybę, pilietiškumą bei formuoti vienišų jaunų tėvų pozityvios tėvystės įgūdžius.

„Vienišiems jauniems tėvams ir vaikų globos namuose užaugusiems žmonėms neretai pritrūksta atsakingos tėvystės įgūdžių, retas jų įsitraukia į visuomeninę veiklą ir tampa aktyviais piliečiais. Šią nedžiuginančią situaciją norime keisti ir tikime, kad projekte mūsų suplanuotos veiklos padės šiuos visai visuomenei kylančius iššūkius spręsti”, – sakė projektą „Aukime kartu” koordinuojančios Vilniuje veikiančios nevyriausybinės organizacijos „Socialinės partnerystės centras” direktorė Stasė Makštutienė.
Įgyvendindami projektą vilniečiai glaudžiai bendradarbiauja su Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centru, Lietuvos skautija bei dar keturiose savivaldybėse dirbančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis (Anykščių, Utenos, Ukmergės rajonuose bei Vilniuje).
Projekto metu sostinėje, Utenos, Ukmergės, Anykščių ir Trakų rajonuose vaikų globos namų auklėtiniams ir vienišiems jauniems tėvams numatytos įvairios veiklos – ugdomosios išvykos ir susitikimai su nevyriausybinių organizacijų atstovais, skautais, savaitgalio apsilankymai vienuolynuose. Vaikams ir jaunimui pilietiškumo, socialinės atsakomybės, atsakingos tėvystės įgūdžiai bus formuojami rengiant viktorinas, žaidimus, diskusijas, susitinkant su skautais, kviečiant aktyviau įsitraukti į visuomeninę veiklą. Vienišiems jauniems tėvams numatyta surengti mokymų apie pozityvią tėvystę, jiems bus teikiamos konsultacijos, vyks individualūs pokalbiai, bus pristatoma savanorystės teikiama nauda pačiam savanoriui. Į susitikimus taip pat bus pasikviečiami dvasininkai, kiti charizmatiški žmonės.
Šių metų spalį startuojančio projekto veiklos vyks iki gruodžio mėnesio.
Projektas finansuojamas iš valstybės biudžeto lėšų pagal Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotą konkursą „Augindami aukime”, skirtą jaunimo socialinei atsakomybei ugdyti.

VšĮ „Socialinės partnerystės centras” inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas