Pasieniečių šunys mokomi surasti po nelaimių dingusius žmones

Visą šią savaitę Valstybinės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Kinologijos centre bei kitose vietose vyksta pratybos, skirtos pasirengimo tarptautinės pagalbos teikimo komandos sertifikavimui.

Jų metu keturi pasieniečiai kinologai kartu su savo tarnybiniais šunimis, tarptautinės komandos nariai, tobulina įgūdžius griuvėsiuose ar kitose sunkiai prieinamose vietose ieškant tariamai po stichinių nelaimių nukentėjusių ir dingusių asmenų.
Trečiadienį ir ketvirtadienį VSAT pareigūnai praktikuojasi Ugniagesių gelbėtojų mokyklos pratybų lauke Valčiūnuose (Vilniaus rajonas). Čia yra mokymams skirti pastatų griuvėsiai, todėl kinologams ir j7 šunims yra geros sąlygos praktikuotis ieškant dingusių žmonių.
Asmenų paieškos pratybose taip pat dalyvauja ir Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantai, kurie vaidina dingusiuosius po statinio nuolaužomis.
2005 m. sukurta tarptautinės pagalbos teikimo komanda, kurios narių didžioji dauguma yra ugniagesiai gelbėtojai, yra pasirengusi teikti pagalbą šalims, nukentėjusioms nuo stichinių ar žmogaus sukeltų nelaimių. Pagrindinės komandos funkcijos yra paieškos ir gelbėjimo operacijos miestuose, humanitarinės pagalbos gabenimas, gaisrų gesinimas bei vandens tiekimas, gelbėjimo darbai cheminėmis medžiagomis paveiktoje teritorijoje.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas