Nuo ko pradėti, norint sveikiau maitintis?

Metų pradžia – puikus metas pasirūpinti savo sveikata ir gera savijauta. Po įtempto švenčių maratono mūsų kūnui išties reikia atokvėpio, todėl pirmieji metų mėnesiai įkvepia pokyčiams. Be to, prekybos vietose metų pradžioje siūlomos įvairios akcijos, vyksta išpardavimai, o tai puiki proga pigiau įsigyti visus maisto ruošimui namuose reikalingus įrankius. Štai keli vertingi patarimai, kurie padės pradėti sveikiau maitintis.

Apgalvokite savo pirkinių planą

Maitintis sveikiau bus daug lengviau, jei namuose paprasčiausiai neturėsite itin kaloringų, riebių ir saldžių produktų. Planuokite savo pirkinių krepšelį iš anksto, pasidomėkite, kokiems produktams šiuo metu taikomos akcijos – tai gali padėti išties nemažai sutaupyti.

Į pirkinių sąrašą įtraukite kuo daugiau vaisių ir daržovių, pusgaminius iškeiskite į šviežią mėsą ar žuvį, nepamirškite užsukti ir į kruopų skyrelį, įsigykite riešutų. Iš sąrašo išbraukite sultis, saldžius varškės sūrelius ir jogurtus, saldumynus, tortus, bulvių ir kukurūzų traškučius. Visi šie produktai turi sveikesnes alternatyvas, tačiau jos gali kainuoti brangiau. Dėl to verta pasidomėti, kokios akcijos vyksta – informaciją apie tai rasite parduotuvių leidiniuose. Su nuolaida verta įsigyti avokadų, augalinio pieno, riešutų ir džiovintų vaisių – šie produktai kainuoja brangiau, bet yra sveikesni, o parduotuvėse jiems dažnai taikomos akcijos.

Gaminkite sumaniai

Jei norite sveikai maitintis, teks išmokti gaminti namuose. Nebūtina ruošti įmantrius patiekalus, tačiau tik patys pagaminę maistą galime būti tikri, kad jis yra sveikas. Parduotuvėse ir kavinėse patiekalai yra pagardinami naudojant įvairius konservantus, didesnį kiekį cukraus ir druskos – tai suteikia geresnį skonį ir ilgiau išlaiko šviežumą, tačiau yra nesuderinama su sveikata ir mūsų organizmo poreikiais.

Kad maisto gaminimas namuose būtų paprastesnis, įsigykite tam reikalingus indus ir įrankius. Gera investicija yra garų puodas – jame greitai, paprastai ir be jokių riebalų paruošite žuvį, mėsą, daržoves. Taip pat namuose reikėtų turėti gerą keptuvę, nelimpančiu dugnu, kurioje galėsite ruošti troškinius, daugiaryžius ir kitus patiekalus be didelio kiekio riebalų. Norint sveikai maitintis, tikrai pravers ir trintuvas – su juo lengvai paruošite tirštas sriubas, įvairius padažus salotoms, sveikus desertus. Metų pradžia yra puikus metas atnaujinti virtuvės inventorių, nes daugelyje parduotuvių virtuvės reikmenims taikomos akcijos.

Leiskite sau mažytes „nuodėmes“!

Maitintis sveikiau nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmojo žvilgsnio. Tam, kad susiformuotų nauji įpročiai, reikia maždaug mėnesio laikotarpio, o jį ištverti bus lengviau, jei leisite sau nuklysti į šoną. Taip, kalbame apie mažas „nuodėmes“, dėl kurių neturėtumėte savęs teisti: per draugo gimtadienį suvalgykite nedidelį gabalėlį torto, o stebėdami krepšinio varžybas, jei labai norite, pasimėgaukite traškučiais.

Arba galite iš anksto numatyti vadinamąsias sukčiavimo dienas, kai leisite sau valgyti viską, ko norisi (žinoma, su protu!). Tokią dieną galima numatyti kartą per savaitę, net ir laikantis itin griežto mitybos plano. Subalansuota mityba ir maistingi produktai, žinoma, yra naudingiausi mūsų organizmui, tačiau nepamirškite, kad valgymas – vienas iš gyvenimo malonumų!

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas