Mažieji uteniškiai daržoves augino patys

Neretai mažiausieji, paklausti apie daržoves ar vaisius, atsakytų, kad jų galima rasti parduotuvėse. Rečiau vaikai mato ir stebi daržovių augimą – nuo sėklos iki derliaus. Utenos mokykla-vaikų darželis „Varpelis“, vykdydamas projektą, darželinukams padėjo užmegzti draugystę su daržovėmis.

Utenos mokykla-vaikų darželis „Varpelis“ įvykdė projektą ,,Sveikata nuo mažų dienų“ pagal Utenos rajono savivaldybės Sveikatos apsaugos programos Nr. 09 2023-2025 metų strateginio veiklos plano priemonę Nr. 09.1.2.04 Specialiosios visuomenės sveikatos rėmimo programos įgyvendinimą.

Dalyvaudami paskaitėlėse „Nuo sėklos iki augalo“, „Gamtos tyrinėtojai“ mažieji daugiau sužinojo, ko reikia, kad augalai augtų, tyrinėjo sėklas, patys sėjo ir stebėjo, kaip augalai dygsta ir auga. Padedami auklėtojų patys rūpinosi auginamomis daržovėmis, o išaugintas ragavo bei tyrinėjo.

Į projektą įsitraukė vaikučių tėveliai: jų dėka įstaigos teritorijoje buvo sumontuotas šiltnamis, staliukas su kėdutėmis.

Šios ugdymo įstaigos bendruomenė džiaugėsi, Labai smagu, Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės vaikus supažindino su sveikos gyvensenos pagrindais, papasakojo apie sveiką mitybą, auklėtiniai dalyvavo edukacinėse paskaitėlėse: „Brokoliukas ir Braškytė“, „Sveikatos karalystėje“, „Brokoliukas“.

Visą šį projektą vainikavo didelis bendras renginys, kuriame vaikai pjaustė daržoves kieme verdamam troškiniui, su tėveliais namuose iš daržovių ir gėlių kūrė kompozicijas, kuriomis papuošė Utenos mokyklos-vaikų darželio „Varpelis“teritoriją, žiūrėjo mini spektakliuką „Ko reikia, kad augtų daržovės“, o paragavę troškinio šoko rateliu kartu su meno vadove Laisvida.

Utenos mokyklos-vaikų darželio „Varpelis“ inf. ir nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas