Lietuvos zoologijos sode – itin draugiškas skorpionas

Nuo praėjusio savaitgalio Lietuvos zoologijos sodo Kaune lankytojai bestuburių ekspozicijoje gali susipažinti su naujais jo gyventojais – imperatoriškaisiais skorpionais. Vienas jų, pavadintas Skorpu, kaip sako jį prižiūrintys darbuotojai, yra itin draugiškas.

Imperatoriškieji skorpionai – viena didžiausių skorpionų rūšių, paplitusi Vakarų Afrikos atogrąžų miškuose. Jie yra gyvavedžiai ir dažniausiai minta svirpliais. Po poravimosi praėjus 7-12 mėn. atsiveda nuo 10 iki 25 jauniklių, kuriuos motina nešioja ant nugaros pirmąsias jų gyvenimo savaites. Gimę skorpionai būna balti ir patamsėja tik po pirmojo išsinėrimo – jie, kaip vorai ar gyvatės, neriasi iš savo odos. Tik išsinėrę nulipa nuo motinos nugaros ir pradeda gyventi savarankiškai. Jie užauga iki 20 cm ilgio, turi dideles žnyples, kuriomis sugriebia grobį, ir geluonį uodegos gale. Gamtoje skorpionai geluonį naudoja labai retai.

Pasak specialistų, ši rūšis nėra agresyvi ir žmogui sąlygiškai nepavojinga. Skorpiono įgėlimas prilygsta 2-3 bičių įgėlimams.

Aplinkos ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas