Leliūniškiai galės prisiliesti prie ikebanos paslapčių

Kone du mėnesius Leliūnuose, Vytauto Valiušio keramikos muziejuje, veikusios Rimos Leipuvienės keramikos darbų paroda „Iš nebūties“ buvo ypač lankoma ir sulaukė daug dėmesio. Šios prasmingos parodos uždarymo proga birželio 30 dieną 15 val. parodos autorė organizuoja gražų renginį „Ikebanos dirbtuvės“, kurį ves kraštovaizdžio architektė, japoniškų sodų kūrėja, ikebanos specialistė Laura Popkytė.

Laura yra bene vienintelė Lietuvoje ikebanos specialistė, japoniškų sodų kūrėja, kuri daug metų praktikavo, dirbo imperatoriškuose sodose Japonijoje, Kyote. Netrukus po susitikimo Leliūnuose Laura išvyks į Peru.
Ikebana – viena seniausių ir populiariausių Japonijos meno šakų. Ikebana gėlių komponavimas naudojamas gamtos ir žmogiškosios prigimties harmonizacijai. Gėlių komponavimas japonams yra tam tikras gyvenimo būdas su tradiciniu dvasinių ir filosofinių reikšmių fonu: jiems žmonijos ir gamtos dėsnius padeda harmonizuoti ikebana. L. Popkytė kartu su leliūniškiais ir atvykusiais svečiais pasidalys ikebanos paslaptimis, pademonstruos komponavimo principus ir pasiūlys drauge prisiliesti prie šios unikalios Japonijoje prieš tūkstančius metų užgimusios gėlių komponavimo tradicijos.

„Utenos dienos” inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas