Kuo ypatingas medėjantis bijūnas?

Nuo įprastinio bijūno medėjantis bijūnas skiriasi tuo, kad jo stiebas sumedėja ir pasibaigus šiltajam metų sezonui lieka žiemoti, nes jis yra atsparus šalčiui, todėl per žiemą reikia pridengti tik jaunų sodinukų šaknis. Šios rūšies bijūnas yra ilgaamžis, žydi įspūdingo dydžio spalvingais žiedais.

Kas yra žinoma apie žolinius ir medėjančius bijūnus?

Žoliniai bijūnai nuo medėjančių skiriasi tuo, kad jų antžeminė dalis stojus rudeniniams orams palengva ima nykti, tad žiemoja tik požeminė jo dalis. O pavasarį šios rūšies bijūnai vėl išleidžia į paviršių rausvos spalvos ūglius. Tuo tarpu medėjantis bijūnas numeta visus lapus, jo medingas stiebas su šakomis lieka laukti pavasario. Jam atėjus šis augalas vėl apsipila vešliais ir gražiai atrodančiais žiedais.

Kokiomis puikiomis savybėmis pasižymi medėjantis bijūnas?

Šios rūšies vėdryninių šeimos augalas garsėja įspūdingo dydžio ir itin kvapniais žiedais. O jų spalvų ir atspalvių paletė labai plati – joje yra vietos ne tik įprastoms baltai ir raudonai spalvoms, bet ir geltonai. Šie bijūnai yra mėgstami dėl to, kad yra lengvai auginami ir pasižymi ilgaamžiškumu. Toje pačioje vietoje jie gali augti daugiau nei dvidešimtį metų.

Ką laimėtumėte įsigiję kokybišką medėjančio bijūno sodinuką?

Įsigiję sveiką ir apsaugotomis šaknimis medėjančio bijūno sodinuką galite būti tikri, jog iš jo išaugs vešlus, įspūdingo dydžio krūmas, džiuginsiantis jus daugybę metų. Medėjantys bijūnai labai gerai atrodo tiek būriais augantys bendrame gėlyne, tiek atskirai. Jų žiedais galima grožėtis ir sodo aplinkoje, ir pamerktais namie į vazą. Jais džiaugsitės ne tik jūs, bet ir augantys jūsų vaikai, gal net ir anūkai.

Kokią aplinką labiausiai mėgsta bijūnai?

Kadangi visų rūšių bijūnai mėgsta saulę, juos patariama sodinti tokioje aplinkoje, kurią bent pusę dienos pasiektų saulės spinduliai. Tiesa, jiems trumpalaikis pavėsis irgi patinka, tačiau vis dėlto galioja pagrindinė taisyklė – kuo daugiau medėjantys bijūnai gaus saulės, tuo gausiau ir skaisčiau žydės. Kita vertus, šiuos bijūnus verta šiek tiek apsaugoti nuo tiesioginių kaitrios vidurdienio saulės spindulių, nes tada nuo karščio gali paruduoti lapai, išblukti ir labai greitai nužydėti jų žiedai.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas