Kaip tinkamai suprojektuoti apšvietimą kambariuose?

Interjere apšvietimas vaidina pagrindinį vaidmenį. Nuo jo priklauso, ar patalpoje malonu būti, kaip suvokiamos spalvos ir faktūros, ar erdvė atrodo erdvesnė, ar atvirkščiai – ankšta. Kiekvieno kambario apšvietimo scenarijai bus skirtingi – universalios schemos, kuri tiktų visoms patalpoms, nėra. Pavyzdžiui, maisto ruošimo zonoje ir darbo vietoje jums reikės galingų šviestuvų, o miegamajame apšvietimas turi būti švelnus ir prislopintas, kad galėtumėte atsipalaiduoti. Vonioje ir prieškambaryje lemputės turi būti pakankamai ryškios ir su maksimaliu spalvų perteikimo indeksu – ten atliekame makiažą ir vertiname savo išvaizdą, todėl visų spalvų suvokimas turėtų būti aiškus.

Atminkite, kad kuo žemiau yra lempa, tuo šviesa atrodo intymesnė. Atitinkamai, norint sukurti romantišką ar atpalaiduojančią atmosferą miegamajame ir svetainėje, vien lubų šviestuvo tikrai neužtenka.

Apšvietimo dizaino planavimas

Pirmiausia turite sudaryti dizaino projektą ir tiksliai suprasti, kur kokius baldus statysite. Po to išanalizuokite rezultatą: kurios zonos yra gerai apšviestos iš lango, o kurioms, priešingai, reikia papildomo apšvietimo? Kur gaminsite, valgysite, skaitysite, dirbsite, užsiimsite pomėgiais? Ar patalpoje yra didelių objektų, kurie užstoja šviesą, pavyzdžiui, spinta ar aukšta pertvara? Remdamiesi tuo, suprasite, kur ir kokių šviestuvų reikia, ir galėsite tiksliai suplanuoti šviestuvų išdėstymą.

Šviesos srauto spalva

Gali būti šalta, neutrali ir šilta, matuojama kelvinais. Tinkamai pasirinkta šviesos spalva gali atpalaiduoti, suteikti komforto ar padaryti atmosferą patrauklesnę. Skirtingoms patalpoms tinka skirtingos parinktys, tačiau apskritai optimalus laikomas neutralus tonas.

Pasirinkite modelį, atsižvelgdami į bendrą stilių:

  • Šiuolaikiniam stiliui ir minimalizmui įleidžiami LED šviestuvai;
  • Klasikai ir neoklasikai – grakštūs šviestuvai, lubiniai šviestuvai, staliniai šviestuvai. Visos minkštos apvalios formos, su žalvario ir stiklo elementais. Jei leidžia lubų aukštis, galite pakabinti akcentinį sietyną.
  • Eko ir skandinaviškame stiliui – tinka tiek įleidžiami, tiek pakabinami šviestuvai.
  • Loftui – masyvūs pakabinami šviestuvai ant kabelių ar grandinių su metaliniais ir stiklo atspalviais. Taip pat tinka akcentiniai sietynai ir toršerai. Įdomiai atrodo prožektoriai, tačiau toks dekoras tinka tik erdviems kambariams.

Apšvietimo prietaisai yra tokie pat visaverčiai interjero elementai kaip sienų dekoras ar baldai. O kai kuriais atvejais net gali tapti centriniu akcentu ar vieninteliu dekoru.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas