Kaip parduoti miške esančią medieną ir gauti didžiausią pelną?

Turite mišką, atliekamos medienos ir norite parduoti, tačiau nežinote nuo ko pradėti, nes tai yra jūsų pirmas kartas? Galbūt jūsų miške buvo ruošta medienos ruoša anksčiau, o gal tai pirmas kartas, bet kuriuo atveju, rinkos, įkainiai ir procesai pasikeis. Medienos ruoša atliekama tik kartą per 20 metų (priklausomai nuo jūsų miško tipo ir būklės). Taigi, ką reikia žinoti apie savo medžių pardavimą?

Kokia miške esančios medienos vertė?

Jūsų medžių vertę daugiausia lemia rūšis, dydis, kokybė ir vieta. Kai kurios rūšys auga nuosekliau sveikos ir atgauna didesnį procentą kokybiškos pjautinės medienos. Be to, didesni medžiai gali pagaminti didesnes galines dalis (dydžius), kurios kainuoja daugiau už kubinį metrą. Jūsų medžių pardavimas yra trijų etapų procesas: raskite būsimą pirkėją, gaukite rašytinį įvertinimą ir užpildykite medienos ruošos sutartį.

Medžiams reikia daug metų augti, kad jie taptų prekiniais medienos produktais. Derlingoje dirvoje augančios gerai tvarkomos pušys gali būti išretintos plaušinei medienai vos per 12–15 metų, o rąstus išeina išauginti per 25–30 metų. Kita vertus, ąžuolai, augantys ant sausos keteros, gali užtrukti išaugti net 60–80 metų, kad pasiektų prekybinį dydį. Medžių vertė jiems bręstant nepaprastai išauga. Pušies rąstų vertė gali būti nuo penkių iki septynių kartų didesnė už tūrio vienetą nei pušies plaušiena. Taigi per daug rizikuojama parduoti medieną neturint tikslių žinių apie gaminius, kiekius ir vertes. Žemės savininkai taip pat turėtų įtraukti aplinkos apsaugos priemones į savo medienos ruošos planą ir turėti planą, kuris užtikrintų, kad po medienos ruošos bus įveistas naujas produktyvus miškas.

Kas nupirks jūsų medieną?

Tai bus privati ​​vietinių miškų valdymo įmonė arba vienintelis rangovas. Norint gauti medienos vertinimą, rekomenduojama asmeniškai apžiūrėti ir įvertinti ją. Nepamirškite, kad norite gauti maksimalią grąžą iš medienos, kartu subalansuodami ilgalaikę savo turto vertę, apsaugodami savo miško ateitį. Paprastai parduodant savo medžius pardavėjas nepatiria jokių išlaidų. Pirkėjas padengia visas derliaus nuėmimo išlaidas, įskaitant transportavimą į lentpjūvę. Savo ruožtu jums bus sumokėtas honoraras už kubinį metrą už jūsų medieną. Subalansuota miškotvarka yra pramonės lyderė, turinti daugiau nei 60 metų patirtį, o „Taurus miško“ specialistai nupirks mišką, medieną brangiai ir greitai.

Vertinimo ataskaita, kaip ją gauti?

Antrasis etapas – gauti rašytinę vertinimo ataskaitą ir apskaičiuotą medienos įvertinimą. Jūsų medienos vertė priklausys nuo rūšies, dydžio, kokybės, vietos ir dabartines rinkos normų. Turėkite omenyje, kad skirtingos miškotvarkos įmonės naudoja skirtingą kirtimo lygį ir tai turės įtakos jūsų turimam parduodamos medienos kiekiui.

Medienos ruošos sutartis taip pat reikalinga

Kitas etapas – gauti medienos ruošos sutartį, kurioje būtų nurodytas honoraras, kurį gausite už kiekvieną kubinį metrą medienos pagal rūšis iš sijų ir stulpų per rąstus ir malkas. Sutartyje taip pat bus nustatytos mokėjimo sąlygos ir pirkėjui suteikiami įgaliojimai kreiptis dėl atitinkamų privačių vietinių miškų planų (kirtimų patvirtinimų). Kai susitarimą pasirašo abi šalys, pirkėjas turi padėti parengti Privataus vietinio miško planą ir jį lydintį Miško veiklos planą. Turėtumėte būti informuoti apie visas atitikties ataskaitas, kurių jums gali prireikti. Tačiau apdairus miško savininkas vis tiek reguliariai lankysis kirtimo operacijoje ir stebės, kaip vyksta darbai.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas