Ką reikėtų žinoti prieš perkant vidaus duris?

Vidaus durys yra viena iš svarbiausių namų interjero detalių, kuri ne tik atskiria namų erdves, suteikia privatumo, bet ir įsiliedamos į kambario interjerą, praturtina ir papildo jį. Vidaus durys taip pat gali sumažinti triukšmą ir sugeneruoti komfortišką atmosferą, pritaikytą kiekvieno asmeniniams poreikiams.

Šios durys gali būti lygios ar su įvairiais guluminio frezavimo raštais, stiklintos, aklinos, o spalva ir tekstūros dar labiau praturtina vidaus durų asortimentą. Pasirinkus vidaus duris reikia atsižvelgti į kelis faktorius, tokius kaip medžiaga, dydis, durų atidarymo variantai, durų priedai ir dizainas.

Populiariausia durų medžiaga

Viena populiariausių vidaus durų medžiagų yra mediena. Tai yra dėl to, kad mediena yra šilta, natūrali ir patvari. Medienos vidaus durų asortimentas labai platus, nuo šviesių iki tamsių, todėl lengvai pritaikomos prie bet kokio interjero stiliaus. Tačiau medienos durys laikui bėgant keis spalvą.

Kita populiari vidaus durų medžiaga yra MDF. Vidaus durys pagamintos iš vidutinio tankumo medienos plokštės, dažytos ar dengtos plėvelė yra lengvesnės nei medinės durys. Priklausomai nuo technologijos šios vidaus durys gali būti pilnavidurės arba durys kurių vidų sudaro korys. Dažniausiai šių durų varčios karkasą sudaro tvirtas klijuotos medienos karkasas. Naudojant kombinuotas medžiagas išgaunama tvirta konstrukcija. Šios vidaus durys ne tokios jautrios drėgmei. Dengtos plėvele durys laikui bėgant nekeičia spalvos, o sutepus duris galima jas pavalyti drėgna šluoste.

Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis duris?

Renkantis duris labai svarbu pasirinkti tinkamo dydžio duris. Dauguma vidaus durų yra standartinio dydžio, bet turint nestandartinio išmatavimo angas svarbu įsivertinti, kad tai bus gerokai brangiau ir terminai bus kiti. Labai svarbu angos matmenys, kurie matuojami net keliose angos vietose, įvertinant sienos nelygumus. Taip pat svarbus sienos storis ir grindų lygis. Geriausiai matuoti jau ant paruoštų grindų, taip išvengtume klaidų. Durų pločiai gali būti skirtingi, bet aukščiai, jei durys toje pačioje erdvėje – ne.

Atsižvelgiant į durų varstymo kryptis, būtina pasirinkti durų staktos tipą. Tai daugiau svarbu jei durų varčia su ketvirčiu. Jei durys lygios reikia įvertinti kokio varstymo norime į kambario vidų ar į išorę, o tuomet nuspręsti kur norite, kad būtu rankena ar dešininės ar kairinės.

Durų varstymo būdų gali būti ir kitokių, tai kaip stumdomos durys, sulankstomos ar dvivėrės. Pasirinkimas labai platus, tad kaip teisingai pasirinktis iš didelės gausos padės tik domėjimasis, konsultavimasis su durų pardavėjais.

Pabaigai

Vidaus durys yra svarbi interjero detalė, kuri turėtų atitikti jūsų poreikius ir stilių. Pasirinkdami vidaus duris, turėtumėte atsižvelgti į medžiagą, dydį, durų varstymo kryptis ir dizainą. Nepamirškite, kad vidaus durys gali būti ne tik praktiškos, bet ir estetiškos, todėl verta investuoti į kokybiškas vidaus duris, kurios bus patikimos, patvarios ir ilgam išliks gražios.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas