Išmani aplinka: naujausios technologijos namuose ir darbe

Naujosios technologijos keičia mūsų kasdienybę, keisdamos aplinką, kurioje gyvename. Apie išmaniuosius namus dabar išgirsta kiekvienas, besidomintis technologijomis, o taip pat remontuojantis ar įsirenginėjantis namus. Pandemija itin pakeitė ir darbo kultūrą bei biurus, ten daugybė atnaujinimų pagal naujausias technologijų tendencijas bei pasikeitusius darbuotojų įpročius. Kaip jos pakeitė mūsų buitį ir kasdieną? Ar išties gyvename ir dirbame patogiau?

Ar namai taps išmanesni už žmones?

Išmaniais namais savo namus galite vadinti, jei juose yra sumontuotos automatizuotos sistemos, siekiant padidinti namų funkcionalumą, saugumą, energijos efektyvumą ir bendrą patogumą. Štai ką turėtumėt rasti išmaniuose namuose:

Automatizuotas apšvietimas. Išmaniuosiuose namuose dažnai naudojami šviesos jutikliai ir programinė įranga, skirta reguliuoti apšvietimą. Tai leidžia nustatyti šviesos intensyvumą, spalvą ir net skirtingas programas, kad apšvietimas automatiškai prisitaikytų prie dienos meto, metų laiko ir jūsų šeimos poreikių.

Temperatūros valdymas. Išmanieji termostatai leidžia valdyti namo šildymą ir vėdinimą nuotoliniu būdu. Taip pat jie gali automatiškai prisitaikyti prie jūsų gyvenimo ritmo ir orų sąlygų, kad galėtumėte išmaniai taupyti energiją.

Apsaugos sistema. Išmanieji namai dažnai turi ir išmanią saugumo sistemą, kuri apima kameras, judesio jutiklius, dūmų detektorius ir net prieigos kontrolę per mobiliąsias aplikacijas. Tai padidina jūsų namų saugumą ir leidžia nuotoliu stebėti bei reguliuoti situaciją.

Automatizavimas. Išmaniuosiuose namuose įrenginiai gali būti sujungiami tarpusavyje per bendrą sistemą. Pavyzdžiui, jūs galite valdyti išmaniuosius televizorius, šildymo katilus, durų spynas, langus ir net valdyti virtuvės prietaisus naudodami vieną centralizuotą valdymo sistemą. Taip pat dažnai yra galimybė integruoti „Internet of Things“ (IoT) įrenginius, kurie gali „bendrauti“ tarpusavyje. Tokios sistemos gali padėti pastebėti trikdžius ar kitas problemas, pavyzdžiui – aptikti, kad kažkur sugedo santechnika ir teka vanduo.

Energijos efektyvumas. Išmaniosios sistemos itin efektyviai padeda sumažinti energijos sąnaudas. Padeda kontroliuoti šildymą, aušinimą ir apšvietimą taip, kad būtų naudojama mažiau energijos, taupant išlaidas ir prisidedant prie tvarumo. Be abejo, įrenginėjant išmanų namą nereikia pamiršti, kad daugiau elektroninių prietaisų reikalaus įkrovos, tad vertėtų apsvarstyti ir patogią krovimo vietą, kur savo įkroviklius rastų visi prietaisai, nuo kompiuterio iki kaitinamo tabako įrenginio. O kaip su daugybe skirtingų įkroviklių?

Kiekvienas išmanusis namas gali būti individualiai pritaikytas pagal šeimos poreikius ir gyvenimo stilių. Išmanieji namai suteikia daug privalumų, įskaitant didesnį komfortą, saugumą, energijos taupymą ir galimybę valdyti funkcijas nuotoliniu būdu. Tačiau reikia atkreipti dėmesį į saugumą ir prietaisų išmanymą, kad išvengtumėte potencialių sutrikimų.

Naujosios technologijos, padedančios dirbti biuruose

Vis atsirandančios technologijų inovacijos keičia darbo aplinką ir padeda organizacijoms dirbti efektyviau, bei didinti darbuotojų produktyvumą. Kokios yra technologinės naujovės, be kurių neįsivaizduojamas modernus biuras?

Virtualūs biurai. Tai ko mus visus išmokė pandemija – būtent naujausios technologijos leidžia dirbti iš bet kurio pasaulio kampelio. Virtualūs biurai suteikia galimybę bendrauti su kolegomis per vaizdo konferencijas, dalintis dokumentais ir stebėti projektus internetu. Tai suteikia dideli darbo lankstumą.

Mobilios darbo vietos. Poreikis dalį laiko dirbti iš namų, o esant reikalui – izoliuotis, parodė, kad kiekvienas darbuotojas turi būti aprūpintas darbo priemonėmis taip, kad galėtų dirbti ne biure. Tai apima nešiojamus kompiuterius, planšetinius kompiuterius ir mobiliuosius telefonus, su pilna programine įranga, kurios gali prireikti darbui atlikti sklandžiai.

Dokumentų valdymo platformos. Šiuolaikinės organizacijos daugiausiai dirba su elektroniniais dokumentais. Dokumentų valdymo platformos leidžia lengvai valdyti, saugoti ir bendrinti dokumentus. Tai apima elektroninį parašą, CRM programas, verslo procesų valdymą ir dokumentų saugojimo sistemas.

Dirbtinis intelektas ir duomenų analizė. Šiuolaikinėse organizacijose daug dėmesio skiriama duomenų analizės ir dirbtinio intelekto sistemoms. Jos padeda analizuoti didelius kiekius duomenų, prognozuoti tendencijas ir optimizuoti darbo procesus.

Virtualios realybės (VR) ir papildytos realybės (AR) technologijos. Kai kurie biurai naudoja VR ir AR sprendimus mokymui, projektų vizualizacijai ir pramogoms.

Pokalbių kambariai. Biuruose vis dažniau yra įrengiami izoliuoti susitikimų ar pokalbių kambariai, izoliuojantys garsą, kur galima ramiai dirbti, rengti susitikimus ar konferencinius skambučius, netrukdant kolegoms.

Tvarumo sprendimai. Vienas biurų įrengimo aspektas yra patogios ir aprūpintos darbo vietos įrengimas darbuotojui, kitas – patrauklūs biuro sprendimai bendruomenei. Norint darbo vietą paversti išmaniu neužtenka įrengti virtuvėlę. Moderniuose biuruose rasite patogias poilsio erdves, taip pat aplinką, skatinančią sveikatingumą. Pavyzdžiui, vietoje „rūkyklų už kampo“ biuruose dabar galite pamatyti įrengtas erdves, skirtas rūkantiems kaitinamąjį tabaką.

Naujausi technologiniai sprendimai taip pat skatina ekologiškumą, įskaitant energijos taupymą, ekologiškus gaminius ir tvarius darbo procesus. Integruoti sprendimai daro jūsų gyvenimą patogesnį tiek namuose, tiek darbe.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas