Geriausios technikos pasirinkimas norint išlaikyti tvarkingą ir gražią veją

Vešli, žaliuojanti pievutė yra kiekvieno kiemo ar sodo savininko tikslas, tačiau norint veją išlaikyti gražią, tenka įdėti nemažai pastangų. Tam, kad tokia užduotis būtų kaip įmanoma paprastesnė, reikia pasirūpinti tinkama technika – daugiausiai dėmesio reikėtų paskirti pjovimui, kurį galima atlikti su skirtingais įrenginiais, tačiau taip pat pravartu pagalvoti ir apie papildomus prietaisus. Apie visus juos šį kartą ir pakalbėsime.

Žoliapjovės

Galima sakyti, kad tai yra standartinė žolės pjovimo darbams pritaikyta technika – nepriklausomai nuo to, kokio dydžio pievute tenka rūpintis, dažniausiai be jos yra neišverčiama. Renkantis labiausiai reikėtų susikoncentruoti į maitinimo šaltinį. Jei žolės plotelis yra itin nedidelis, verta pagalvoti apie pigią mechaninę žoliapjovę – tiesa, dirbant su ja, prireiks daugiau fizinių pastangų. Kur kas dažniau pasirenkami akumuliatoriniai ar elektriniai modeliai, kurie tinka ne tik mažiems, bet ir vidutiniams plotams. Vienu atveju darbus apribos akumuliatoriaus talpa, o kitu – elektros laidas.
Elektroninėje parduotuvėje Pigu.lt benzininės žoliapjovės taip pat susilaukia didelio susidomėjimo – jas renkasi tie, kurie prižiūri didesnius vejos plotus ir siekia maksimalaus galingumo bei efektyvumo. Tiesa, tokios technikos priežiūrai tenka paskirti daugiau dėmesio. Turėtumėte atsižvelgti ir į prekinį ženklą: aukšta kokybe ir patikimumu džiugina Makita žoliapjovės, tačiau ir kiti gamintojai tokią techniką aprūpina naudingomis savybėmis.

Trimeriai

Šiuos įrenginius dažniausiai renkasi žoliapjovių savininkai, kuriems ne visada sekasi pasiekti sunkiau prieinamas kiemo vietas, pavyzdžiui, patvorius ar zonas tarp krūmų ir kitų augalų. Kadangi trimerį nuolat reikia laikyti rankose, didesniems plotams jis nėra geriausias pasirinkimas, tačiau tais atvejais, kai reikalingas mobilumas ir manevringumas, tokią techniką pranokti sunku. Tuo labiau, kad galingesnius modelius galima pritaikyti ir sustabarėjusių žolių ar mažų krūmelių priežiūrai. Šiuo atveju ir vėlgi galėsite rinktis iš elektrinių, akumuliatorinių ir benzininių modelių.

Žolės pjovimo robotai

Norintiems džiaugtis tvarkinga pievute ir neįdėti į tai pastangų, tokia technika bus vienas geriausių pasirinkimų. Nors kurį laiką žolės pjovimo robotai buvo vertinami prieštaringai, po truputį jie tampa vis populiaresni. Tokį prietaisą užtenka įjungti ir palikti darbuotis – kadangi jie yra pakankamai tylūs, darbai gali būti atliekami net ir nakties metu. Žinoma, šiek tiek užtruks, kol toks robotas susitvarkys su dideliu žolės plotu, tačiau jeigu veja yra maža ar vidutinė, tikrai džiaugsitės išvengę vieno papildomo darbo.

Sodo traktoriukai

Tokia sodo technika palengvina didesnių žolės plotų priežiūrą. Nors darbą teks padaryti patiems, jį galėsite atlikti patogiai įsitaisę prie traktoriuko vairo. Siauruose tarpuose manevruoti gali būti šiek tiek sunku, tačiau visais kitais atvejais mėgausitės darbų efektyvumu. Be to, prie tokios technikos galėsite pritvirtinti papildomus priedus ir tokiu būdu atliksite kitus sodo darbus – tikėtina, kad tokia įranga kieme vienaip ar kitaip pravers ištisus metus.

Kita žolės priežiūros įranga

Apsirūpinus pjovimo technika, verta pagalvoti ir apie kitus žolės priežiūrai reikalingus įrenginius. Ypač pravartu įsigyti aeratorių, kuris dirvožemyje gali padaryti nedideles skylutes. Dėl to žemė gali geriau kvėpuoti, o žolės šaknys lengviau pasisavina orą, vandenį ir įvairias maistines medžiagas – tikriausiai net nereikia sakyti, kaip tai paveikia pievutės išvaizdą. Siekiant, kad veja būtų vešli ir žalia, ją reguliariai reikėtų palaistyti: tam, kad drėkinimas būtų tolygus, į pagalbą dažnai nusprendžiama pasitelkti purkštukus.
Atsižvelgę į savo poreikius ir iš šio sąrašo išsirinkę tinkamiausią techniką, galėsite pasirūpinti nepriekaištinga vejos išvaizda. Ji bendram eksterjerui suteiks dar daugiau žavesio – dėl tokių rezultatų iš tiesų verta pasistengti.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas