Automobilių pirkėjams ir pardavėjams – „Regitros“ patarimai

„Regitra“ pastebi, kad pasitaiko atvejų, kai įsigijęs automobilį naujasis savininkas neskuba įregistruoti jo savo vardu, kartais net ir visai pradingsta. Tai neretai sukelia rūpesčių buvusiam transporto priemonės savininkui, sulaukusiam pranešimų apie paskirtą baudą už nusižengimus, kuriuos iš tiesų padarė ne jis. Kaip apsisaugoti nuo tokių situacijų?

„Regitros“ specialistai sako, jog būtina laiku deklaruoti pardavimą bei tinkamai sudaryti įsigijimo dokumentus. Pardavus automobilį ar kitą transporto priemonę apie tai reikia pranešti „Regitrai“ per 15 dienų nuo pirkimo–pardavimo sutarties pasirašymo dienos.

„Iš tiesų ir automobilio pardavėjas, ir pirkėjas turi tam tikrų prievolių. Pardavėjas mums turi pranešti, jog transporto priemonė jam nebepriklauso, o pirkėjas turi įregistruoti ją savo vardu. Deja, pasitaiko situacijų, kai pirkėjas to nepadaro ir buvusiam savininkui paskiriama bauda. Pastarajam dėl to vėliau tenka įrodinėti, kad automobilis jam nebepriklauso“, – teigė „Regitros“ Veiklos departamento direktorius Darius Jurgutis.
Pirmiausia visada rekomenduojama atlikti deklaravimo procedūrą bei tinkamai sudaryti pirkimo–pardavimo sutartį, kad kilus ginčui turėtumėte pagrįstų įrodymų.
„Visada stengiamės žmonėms priminti, kad labai svarbu sutartyje nurodyti visus reikalingus duomenis, o svarbiausia – jog jie būtų tikri. Visada patikrinkite, ar tikrai tinkamai nurodoma informacija apie pirkėją, pardavėją, automobilio kainą ir panašiai. Nepamirškite turėti pinigų perdavimo įrodymą. Jei atliksite bankinį pavedimą, turėsite išrašą, jei atsiskaitysite grynaisiais, pasirūpinkite raštišku to įrodymu“, – sakė D. Jurgutis.
Norint deklaruoti transporto priemonės pardavimą jums nebūtina vykti į „Regitros“ padalinį. Šį veiksmą galima atlikti internetu vos per kelias minutes Kelių transporto priemonių registravimo sistemoje (eKETRIS).

Automobilio pardavimas – vargininantis procesas. Šiais laikais atsiranda daug sukčių ir dažniausiai žmonėms trūksta įgūdžiu bei laiko, kad galėtų nuveikti visus reikalingus švaros, pardavimo darbus. Perleiskite mašinos pardavimo uždavinius Saugūs Ratai komandai. Tarpininkausime Jūsų transporto priemonės pardavime, atliksime visus reikalingus kėbulo remonto darbus.

„Regitros“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas