Ar investavimas yra vienintelis gėris pasiekti finansinę laisvę?

Finansinė  laisvė  turėtų būti kiekvieno sąmoningo suaugusio žmogaus siekiamybė. Naudoti pinigus savo svajonių įgyvendinimui, o ne kiekvieną dieną galvoti apie tai, ar nepritrūks pinigų iki mėnesio galo – gyvenimas, kurio nusipelno kiekvienas sąžiningai dirbantis žmogus. Bėda ta, jog daugelis finansinę laisvę sieja su atsitiktine sėkme. Sakykim, stambus laimikis loterijoje, kazino ar net sėkmingos vedybos. Tai tikrai neteisingas, netgi beviltiškai pasenęs mąstymas. Ekonomikos ekspertai teigia, jog  finansinė laisvė – tai tikslas, kurio reikia nuosekliai siekti, įdėti daug pastangų, sumanumo ir jį tikrai galima pasiekti kiekvienam. Be abejo, gaunantiems minimalų atlyginimą pasiekti tokį tikslą šiek tiek sunkiau, bet, bet kokiu atveju, tikrai įmanoma. Šiandien egzistuoja galimybės gyventi ne tik iš atlyginimo, bet ir pasitelkus papildomą uždarbį. Vienas tokių – investavimas. 

Ar investavimas prieinamas visiems?

Taigi, pagerinti savo finansinę padėtį šiandien tikrai gali kiekvienas. Galimybių apstu. Teigti, jog investavimas vienintelis gėris finansinės laisvės pasiekimui, tikrai negalima. Tačiau tai tikrai puikus būdas papildyti savo piniginę. Juolab, kad šiandien investuoti galima vos nuo 100 eurų. Vadinasi jums nereikia tūkstančių sąskaitoje, kad galėtumėte pradėti investuoti. Netgi nepatariama pradėti nuo tokių didelių sumų. Juk iš pradžių gali būti daug klaidų ir netikusių investicijų. Mokytis ir įgyti patirties derėtų kantriai ir nuosekliai. O teiginys, jog šiandien investavimas yra prieinamas kiekvienam, tikrai yra realus ir neginčytinas. 

Finansinis raštingumas ir investavimas

Finansinis raštingumas ir investavimas yra labai tampriai susiję kiekvieno žmogaus gyvenimo kriterijai. Finansiškai raštingas žmogus puikiai išmano investavimo rinkos priemones bei galimybes ir gali sau leisti investuoti didesnes sumas. 

Taigi, nutarėme, jog finansinis raštingumas labai reikalingas norint efektyviai investuoti. Tačiau jaučiatės turintys tam per mažai žinių? Ne bėda. Kaip minėjome, pirmą investiciją galima pradėti vos nuo šimto eurų. O finansiniam raštingumui gerinti šiandien yra begalė būdų: įvairi literatūra, informacija skolinimo ir investavimo platformose, organizuojami įvairūs seminarai ir kita. Kiekvienoje minėtoje platformoje rasite investavimo skaičiuoklę. Jos padės apskaičiuoti kiek galima uždirbti investavus konkrečią sumą. Tiesiog viskam tereikia jūsų noro ir iniciatyvos. 

Svarbios taisyklės neprofesionaliems investuotojams

Pirmas dalykas, kurį privalu žinoti – investavimas yra toks procesas, kuris apdovanoja pačius kantriausius. Tai yra ne pusės metų, o 4-7  metų darbas. Tad vėl pasikartosime – reikia pradėti nuo nedidelių sumų bei nepamiršti savo investicijų portfelio kas mėnesį ar ketvirtį papildyti. 

Antra taisyklė nepatyrusiems – investuoti į kelias konkrečias bendroves ir įsigyti jų akcijų daugeliui gali būti per daug sudėtinga. Todėl iš pradžių orientuokitės į investicinius fondus arba pagal indeksą investuojančius fondus (ETF). Konkrečias akcijas palikite ateičiai. 

Investicijų diversifikavimas – kas tai?

Specialistai sako: portfelio diversifikavimas – tai toks investicijų paskirstymas, kad bet kokio turto tipo rizika būtų ribota. Kalbant paprasčiau, investavimui skirtą sumą padalinkite bent į dvi, geriausia į kelias dalis ir investuokite į visiškai skirtingus projektus. Jeigu viena investicija bus visai nepavykusi, didelė tikimybė, jog kitas investavimo projektas padengs nuostolius, o galbūt ir atneš pelną. 

Diversifikavimas gali būti vykdomas pagal sektorius ir geografiją. Jeigu nutarsite skirstyti investuojamą sumą pagal sektorius, vieną pinigų sumą paskirkite NT investicijoms, kitą – paskolų investicijoms, trečią dar kitokiam sektoriui. Pagal geografiją diversifikuoti galima renkantis projektus, vykdomus skirtingose šalyse. 

Taigi, kaip matote, galimybių tikrai yra begalė. Tad į klausimą: ar investavimas yra vienintelis gėris pasiekti finansinę laisvę, galima atsakyti, jog tai neabejotinai yra ne vienintelis būdas, bet labai perspektyvus ir įvairialypis. 

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas