Ar būtina įrengti lietaus nuvedimo sistemas namuose?

Lietaus vanduo – tai bet kokios rūšies krituliai, kurie nuteka ant paviršiaus, pavyzdžiui, stogų,trinkelių. Plečiantis miestams ir statant daugiau kelių, automobilių stovėjimo aikštelių ir pastatų, kritulių nutekėjimo būdas kraštovaizdyje tampa vis svarbesnis ir sudėtingesnis. Vanduo negali likti ant paviršiaus, nesukeldamas galimos žalos arba nesumažindamas pastatų ir kitų gaminamų paviršių konstrukcinio vientisumo. Dėl to buvo sukurtos sistemos, leidžiančios valdyti lietaus vandenį lyjant ir sningant. Profesionaliai integruota sistema padeda kokybiškai surinkti lietaus vandenį nuo stogo ir sumažina vandens patekimą į žemę nepažeidžiant pastato konstrukcijos. Kokybiška lietaus nuotekų sistema ne tik sukuria saugumą, bet ir atlieka savo funkciją ilgainiui.

Kas padeda apsaugoti namus?

Norint, kad namai atrodytų graziai, reikia pasirūpinti, kad juose neatsirastų pelėsio, nesikauptų lapų ant stogo. Kiekvienas namo šeimininkas turi pagalvoti, kas galėtų apsaugoti namą? Nuo vagių apsaugo spynos ir kanalizacijos, o nuo kritulių žalos latakai, Alternatyvi lietaus nutekėjimo sistemos forma sklype yra skirta lietaus vandeniui pašalinti nuo jūsų sklypo stogo ir asfaltuotų plotų. Didžioji dalis kritulių nutekės į kanalizaciją, o už jų valymą ir apdorojimą bus atsakingos didžiosios nuotekų bendrovės. Gerai prižiūrima ir suprojektuota lietaus nuvedimo sistema neleis kauptis vandeniui ir kitiems krituliams, sumažina dirvožemio erozijos riziką ir padeda išlaikyti subalansuotą pasėlių drėgmę. Taip pat neleidžia vandeniui kauptis ant plokščių stogų, kurie laikui bėgant gali paveikti stogo medžiagas ir sugadinti ir palaiko vandens taršos ir trūkumo mažinimą. Jūsų paviršinio vandens nuvedimo sistemą sudaro tokie elementai kaip latakų sistema. Šie lengvi, bet patvarūs vamzdžiai nutiesia kelią nuo stogo iki žemės ir sudaro aiškų kelią vandeniui tekėti.

Kam reikalingos lietaus nuvedimo sistemos?

Pagrindinė lietaus nuvedimo sistemų funkcija – kuo greičiau surinkti paviršinį vandenį ir nukreipti jį į žemę. Tačiau kartais ši kiekvienam būstui svarbi funkcija atliekama netinkamai ir kyla pavojus, kad vanduo gali rimtai pažeisti stogo dangą, fasadą ir pastato konstrukciją. Dėl viso to pastatas atrodo negražiai, pastato viduje susidaro pelėsis ir atsiranda kitų pažeidimų, kuriuos sutvarkyti reikia laiko ir kantrybės bei pinigų. Negerai, jei rinkdamiesi lietvamzdžius ir latakus daugiau dėmesio skiriate dizainui, o ne funkcijai. Suprantama, kad šiuolaikiškam būstui itin svarbi ideali dizaino sistema, deranti prie fasado spalvos. Tačiau kartais didesnis dėmesys turi būti skiriamas estetiniams niuansams neužtikrinant, kad lietaus nuotekų sistema būtų pakankamai atspari ir visiškai pritaikyta drėgnoms Lietuvos klimato sąlygoms, kurioms būdingas didelis kritulių kiekis ir dideli temperatūros svyravimai. Pasidomėkite, ar sistema veiks net stipriai lyjant, kitaip stogo ir kitų namo konstrukcijų pažeidimai beveik neišvengiami.

Kaip pasirūpinti lietaus nutekėjimo sistemomis?

Kaip ir kiekviena namų fasado dalis, latakai ir kitos lietaus nutekėjimo sistemos turi būti valomos. Rūpintis namo išvaizda reikia ne tik jį dažant, bet ir valant latakus ir kitas lietaus nutekėjimo sistemas. Jose kaupiasi lapai, su krituliais patenkančios nuosėdos. Valyti latakus ypač svarbu, jei šalia namo auga daug medžių ir kitų augalų. Valymas užtikrins, kad surinktas lietaus vanduo nesikaups ir lengvai nutekės. Valymo metu reikia imtis visų atsargumo priemonių, kad nesusižalotumėte. Nors kokybės sistemos suteikia papildomą apsaugą nuo nereikalingos žalos, vis dėlto rekomenduojama karts nuo karto įvertinti latakų ir lietvamzdžių būklę. Galbūt pastebėjote rūdžių ir korozijos požymių, skylių ar įtrūkimų, nesandarumo ar kitų probleminių vietų? Daugelį šių problemų galima greitai ir nesunkiai pašalinti, todėl svarbu tokius nelygumus pastebėti operatyviai ir kreiptis pagalbos į kvalifikuotą specialistą, kuris suteiks papildomų sandariklių ar pakeis susidėvėjusias lietaus nuotekų sistemos dalis. Jei statotės namą ar dar neturite lietaus nutekėjimo sistemų, būtinai jomis pasirūpinkite. Lietaus nutekėjimo sistemas Flamingo ir Proaqua galite užsakyti Budmat e-kataloge.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas