Apdovanotas atspariausias korupciniams reiškiniams policijos pareigūnas iš Utenos

Trečiadienio, vasario 10-osios pavakarę, Policijos departamente iškilmingai apdovanoti socialinės akcijos „Aš neimu kyšių” dalyviai, Lietuvos policijos pareigūnai, savo sąžiningumu, drąsa ir atsparumu korupcijai į gera keičiantys Lietuvos policijos veidą.

Renginio metu vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, policijos generalinis komisaras Linas Pernavas ir Vilniaus Lietuvos Tūkstantmečio Rotary klubo prezidentas Vitalijus Vasiliauskas įteikė padėkas bei atminimo dovanas dešimčiai policijos pareigūnų, kurie praėjusiais – 2015-aisiais – metais labiausiai pasižymėjo kovodami su korupciniais reiškiniais policijoje ir buvo atspariausi bandymams juos papirkti.
Į ceremonijoje susirinkusius Vilniaus Lietuvos Tūkstantmečio Rotary klubo narius ir policijos pareigūnus kreipęsis policijos generalinis komisaras L. Pernavas atkreipė dėmesį į iškalbingą faktą, kad net 98 proc. papirkimų įforminama policijos pareigūnų iniciatyva. „Užfiksuoti daugiau kaip 800 papirkimo atvejų rodo, kad tapome labiau atsparūs korupciniams santykiams ir siekiame būti pavyzdžiu kitoms institucijoms šioje srityje. Susilaikydami nuo kategoriško teiginio, kad pas mus ši problema išspręsta, kasmet keliame sau vis didesnį uždavinį ir jaučiame, kad dar yra kur stengtis. Man labai smagu, kad verslas tampa vis labiau socialiai atsakingas, kad jauniems verslininkams rūpi korupcijos bėdos šalyje ir jie bando jas spręsti. Noriu padėkoti Vilniaus Lietuvos tūkstantmečio Rotary klubui už idėjos puoselėjimą ir realizavimą”, – kalbėjo šalies policijos vadovas.
Ceremonijos metu apdovanota po vieną labiausiai pasižymėjusį policijos pareigūną iš kiekvienos apskrities: Saulius Statulevičius iš Vilniaus apskrities policijos, Gediminas Jakuška – iš Kauno, Giedrius Markevičius – iš Klaipėdos, Orlandas Ščegauskas – iš Šiaulių, Paulius Masiliūnas – iš Panevėžio, Erlandas Didžiulis – iš Alytaus, Algirdas Kalinauskas – iš Marijampolės, Darius Navikas – iš Utenos, Justinas Kurmis – iš Telšių ir Marius Vaičiūnas – iš Tauragės apskrities policijos.
Vidaus reikalų ministras S. Skvernelis padėkojo visiems susirinkusiems, statantiems atsakingos ir neatsainios visuomenės pamatus.
Penktus metus iš eilės vykstančios akcijos, kurią organizuoja Vilniaus Lietuvos Tūkstantmečio Rotary klubas ir Policijos departamentas, tikslas – atkreipti dėmesį į korupcijos problematiką, paskatinti ir motyvuoti atspariausius pareigūnus šioje srityje.
Vilniaus Lietuvos Tūkstantmečio Rotary klubo prezidentas V. Vasiliauskas renginio metu išreiškė mintį, kad kiekvienas pilietis turi sistemą kurti ir tvarkyti pradėdamas nuo savęs.
Pirmaisiais akcijos metais ant policijos automobilių buvo klijuojami lipdukai „Aš neimu kyšių”, kuriais buvo norima atkreipti dėmesį į šią problemą. Vėliau policija išplėtė akciją, pavadino ją „Kyšis išpurvina”, daugiau dėmesio atkreipdama į žmones, kurie bando papirkti pareigūnus.

Policijos departamento inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas