2016-ųjų slėptuvės, prajuokinusios muitininkus

Traukti nelegalias prekes iš specialiai įrengtų slėptuvių jau senokai tapo muitininkų kasdienybe. Pasipelnyti iš nelegalios veiklos siekiantys kontrabandininkai nenuilstamai ir kone kasdien stengiasi apgauti pareigūnus, slėpdami nelegaliai per sieną gabenamus rūkalus netikėčiausiose vietose.

Rusijos ir Baltarusijos pasienyje dirbantys muitininkai sako nuolat turintys išlikti budrūs, tačiau pripažįsta, jog kartais kontrabandininkų sumanytos slėptuvės jiems netgi pakelia nuotaiką.
Pateikiame juokingiausių 2016-aisiais muitininkų aptiktų slėptuvių TOP penketuką.

V vieta: cigaretės po saldumynais

Muitininkai juokiasi, kad į Lietuvą iš Baltarusijos atvykstančios moterys dažnai nesivargina įrenginėti sunkiai atidaromų slėptuvių, o nelegaliai gabenamas cigaretes bando prasivežti subtilesnėse pakuotėse.
Tikintis, kad pareigūnai nesumos patikrinti asmeninio elegantiškų damų bagažo, praėjusią vasarą įkliuvusios smagurės kontrabandininkės cigaretes buvo sudėjusios į dėžutes, apipylusios jas sausainiais, saldainiais ir vafliniais saldėsiais. Planas neišdegė – pareigūnai cigaretes rado, o damoms teko prisipažinti apsimelavus.

IV vieta: rūkalai vietoje… negyvėlio

Kuriozišką kontrabandos gabenimo atvejį vidurvasarį atskleidė Klaipėdos muitininkai. Rusijos pilietis, deklaravęs, kad į Latviją per Lietuvą cinkuotame karste gabena mirusiojo palaikus, iš tikrųjų vežėsi kontrabandinių cigarečių prikimštą dėžę.
„Tarnyboje kartas nuo karto susiduriame su artimųjų palaikus gabenančiais žmonėmis. Stengiamės formalumus atlikti greitai ir neužvilkinti sienos kirtimo procedūrų. Tačiau pasitaiko atvejų, kai kontrabandininkai bando tuo piktnaudžiauti, todėl turime neprarasti budrumo net ir tokiais jautriais atvejais“, – pasakojo muitininkai.
Patikrinus krovinį mobiliąja rentgeno kontrolės sistema, greit paaiškėjo, kad medinėje dėžėje visai ne karstas su mirusiuoju, o beveik 14 tūkstančių kontrabandinių cigarečių pakelių už daugiau kaip 35 tūkst. eurų.

III vieta: ledinukų karalienė

Garbaus amžiaus ponia, atvykusi į Lavoriškių postą, pareigūnams dievagojosi, kad yra pareiginga pilietė ir tikrai jokių prekių, viršijančių įstatymo nustatytas įvežimo normas, negabena. Tik du leidžiamus pakelius. Tačiau kažkodėl nutylėjo, kad papildomai kelias dešimtis cigarečių prisikišo į metalines ledinukų dėžutes. Bet cigaretės metalinėse dėžutėse, antraip nei ledinukai, nebarška… Kontrabandininkei teko nusivilti – surašius prekių sulaikymo protokolą, ji turėjo tęsti kelionę ir be cigarečių, ir be ledinukų dėžučių.

II vieta: liemenės su šimtu kišenių

Raigardo kelio poste pareigūnams įkliuvo du tvirto sudėjimo baltarusiai. Iš Gardino į Lietuvą atvykę vyrukai buvo gerai nusiteikę ir muitininkams džiugiai porino, kad vyksta pramogauti į vandens parką. Pareigūnai užfiksavo, kad nei maudymosi glaudžių, nei šlepečių vyrų bagaže nebuvo nė kvapo. Į akis krito ir tai, kad ne itin šaltą dieną vyrukai buvo kiek per daug apsikamšę, todėl buvo paprašyti kiek prasisegti striukes.
Pakėlus striukių skvernus, muitininkams buvo sunku suvaldyti šypsenas – vyrai dėvėjo specialiai pasiūtas liemenes su atskiromis kišenėlėmis cigarečių pakeliams sudėti. Kiekvienoje liemenėje jie turėjo po 100 pakelių tabako gaminių.

I vieta: rožinė 35-ojo gimtadienio staigmena

Iš Baltarusijos važiavusi moteris švytėjo šventiška nuotaika ir pareigūnus tikino vykstanti į draugės 35-ąjį gimtadienį. Sunku nepatikėti – moters bagažinėje pūpsojo milžiniškas rožinis tortas, turėjęs tapti tikrai šaunia staigmena Lietuvoje laukiančiai draugei.
Tik muitininkams kilstelėjus pyragą, įtarimų sukėlė kiek per lengvas jo svoris. Kilstelėjus dar aukščiau, paaiškėjo, kad šventiškas ir žaviai rožinis yra tik torto glajus, o viduje prikimšta kontrabandinių cigarečių. Nors jų pakeliai taip pat buvo rožiniai, pareigūnams teko šią gimtadienio dovaną sulaikyti, o kontrabandininkę į gimtadienį išleisti be dovanos.

Muitinės departamento inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas