Ignalinos rajono savivaldybės meras apie skaudulius ir aktualijas

Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas sutiko „Ignalinos dienai“ atsakyti į kelis klausimus apie rinkimus, rajono naujienas, savo susitikimus su verslininkais ir Ignalinos rajono gyventojams aktualiausias problemas.

Praėjusį savaitgalį visoje Lietuvoje vyko rinkimai į LR Seimą. Jūsų vadovaujami socialdemokratai Nalšios pietinėje apygardoje Nr. 53 liko penkti. Rinkimuose šioje apygardoje kol kas pirmauja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, antri – partija „Laisvė ir teisingumas“, treti – konservatoriai, ketvirta Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga. Ką manote apie tokius rezultatus ir kodėl Lietuvos socialdemokratų partija liko penkta?

Pirmojo rinkimų turo rezultatai, matyt, daugeliui pateikė staigmenų. Nepaisant apklausų, esą kai kurių partijų pasirodymo Seimo rinkimuose niekas prognozuoti negalėjo, rinkėjai išreiškė savo valią ir ją turime gerbti. Nenorėčiau komentuoti bendrų rezultatų Lietuvoje ar Nalšios pietinėje rinkimų apygardoje. Galiu tik pasakyti, kad Ignalinos rajone socialdemokratai surinko apie 20 proc. visų balsų ir tai, manau, visai neblogas rezultatas. Žiūrint Lietuvos mastu mūsų rajone šios partijos įvertinimas yra dvigubai didesnis. Džiaugiamės, kad ir socialdemokratų remiamas kandidatas į Seimo narius Šarūnas Birutis pasirodė tikrai gerai ir pateko į antrąjį turą. Tai ir paties kandidato, ir rajono socialdemokratų veiklos indėlis. Matyt, žmonės įvertino jo patirtį, atvirumą ir kompetenciją dalyvauti valstybės valdyme.

Praėjusios savaitės pabaigoje Energetikos ministerija ir Visagino savivaldybė pasirašė sutartį dėl saulės jėgainių įrengimo Visagine. Pasirašant sutartį dalyvavote ir Jūs, mere. Saulės elektrinių parkas atvers naujas galimybes Ignalinos atominės elektrinės regiono savivaldybėms. Prašome apie tai plačiau pakomentuoti.

Taip, spalio 9 dieną kartu su Visagino ir Zarasų savivaldybių merais lankėmės Energetikos ministerijoje bei aptarėme ateities strateginių objektų įgyvendinimo perspektyvas. Visagino savivaldybė pasirašė sutartį dėl saulės jėgainės įrengimo Visagine. Valstybės biudžeto lėšomis finansuojamas projektas, kaip tikimasi, sušvelnins neigiamus socialinius ir ekonominius Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo padarinius, paskatins ekonomiką šiame regione ir bus tiesiogiai naudingas jo gyventojams, kurie turės galimybę įsigyti ir savo ūkio poreikiams naudoti šioje elektrinėje pagamintą elektrą. Džiugu, kad mūsų regionas sulaukė valstybės dėmesio ir investicijų. Taip pat svarbu, kad bus išnaudota esanti galinga elektros tinklų infrastruktūra. Dar norėčiau akcentuoti, kad ir Ignalinos rajone privatūs investuotojai taip pat ketina įrengti 2 MW galingumo saulės jėgainių parką. Atsinaujinanti energetika yra ateities energetika ir kuo daugiau konkurencijos šioje srityje atsiras, tuo didesnė nauda bus gyventojams, galėsiantiems rinktis geriausią tiekėją.

Gerb. mere, antradienį susitikote su VĮ „Regitra“ generaliniu direktoriumi Daliumi Preveliu. Kokius aktualius Ignalinai klausimus aptarėte?

Kartu su pavaduotoju Juozu Roku dalyvavome susitikime su VĮ „Regitra“ vadovybe ir išdėstėme savo mintis bei pasiūlymus. Kai kuriose savivaldybėse „Regitros“ padaliniai ir techninių apžiūrų stotys teikia paslaugas vienoje vietoje ir tai yra labai patogu klientams. Šiuo metu Dūkšte statoma moderni techninių apžiūrų stotis, todėl mes siūlėme apsvarstyti idėją šalia atidaryti „Regitros“ padalinį, kuris kartu su stotimi dirbtų kiekvieną darbo dieną. Norėtume pasiekti, kad gyventojai automobilių registravimo, techninės apžiūros, draudimo ir kitas paslaugas gautų vienoje vietoje jiems patogiu laiku. Artimiausiu metu kvietimus siųsime ir degalinių tinklams, draudimo kompanijoms. Dūkšte yra visos sąlygos ir galimybės kurti šias paslaugas.

Gal galite pavardinti pačias šiuo metu aktualiausias problemas Ignalinos rajono savivaldybėje, jei tokių yra.

Viena didžiausių šio rudens problemų – nėra žmonių, kuriuos galėtume pasitelkti aplinkos tvarkymo darbams. Didžiuliai plotai seniūnijose lieka netvarkyti, nes paprasčiausiai liekam „be rankų“. Anksčiau galėdavome įdarbinti socialines pašalpas gaunančius asmenis. Dabar jie kas mėnesį gauna darbo paieškos išmokas – po 200 eurų – ir dirbti nesutinka. Situacija išties sudėtinga ir ji tęsis iki pavasario. Rimšės, Naujojo Daugėliškio, Kazitiškio ir Linkmenų seniūnijose bandome daryti atrankas ir į darbą priimti aplinkos tvarkytojus. Kol kas, mano žiniomis, Linkmenų seniūnijoje neatsirado norinčių, o kitur, tikėkimės, atrankos įvyks.

Na, o didžiosios rajono problemos visiems yra žinomos ir jų kartoti tiesiog nėra prasmės. Visgi norėčiau pasidžiaugti, kad ir šiuo sunkiu pandemijos laikotarpiu investuotojai domisi Ignalinos kraštu ir jo svarbiais objektais. Vyksta susitikimai, pokalbiai, stengiamės kiek galima geriau pristatyti čia esančias sąlygas ir galimybes. Dabar laukiame Vyriausybės sprendimo dėl Lietuvos žiemos sporto centro. Apie tai informuosime gyventojus ir žiniasklaidą.

Dėkoju už pokalbį.

Kalbėjosi Vytautas AUKŠTAITIS

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas