Žydrūnas Urbonas paliko krepšinio klubo vairą

Kaip rašoma interneto svetainėje utenosjuventus.lt, Utenos „Uniclub Casino-Juventus“ trenerių štabe – permainos. Po komandai nesėkmingo etapo Žydrūnas Urbonas nusprendė prisiimti atsakomybę bei pasitraukti iš komandos vyr. trenerio pareigų.

Kaip „Utenos dienai“ sakė Utenos klubo direktorius Eimantas Skersis, ekipos vairą laikinai perims iki šiol vyr. trenerio asistentu dirbęs Nedas Pacevičius. Pasak jo, Ž. Urbonas nuo krepšinio komandos nenutols, jis klube ir toliau užims sporto direktoriaus pareigas.

Ž. Urbonas prie Utenos klubo vairo stojo 2017–2018 m. sezone – pakeitė prieš tai klube dirbusį Gediminą Petrauską, kuris šiuo metu treniruoja Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ klubą. Iki tol Ž. Urbonas kelerius metus dirbo asistentu. Tuomet Utenos klubą treniravo žymūs šalies treneriai: šiauliečiai Antanas Sireika, Robertas Giedraitis, šakietis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Dainius Adomaitis ir kt.

Ž. Urbonui sėkmingiausias buvo 2020–2021 m. sezonas. Jo vadovaujama tuometinė „Juventus“ ekipa reguliariajame sezone iškovojo 23 pergales. Tai buvo geriausias rezultatas Utenos klubo istorijoje. Beje, uteniškiai, treniruojami D. Adomaičio, Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybėse yra laimėję bronzos medalius. Praėjusių metų sezone komanda finišavo tarp keturių stipriausių, taip pat iškovojo bronzos medalius CITADELE KMT turnyre.

„Kiekviena istorija turi pradžią ir pabaigą. Atsidūrėme situacijoje, kuri netenkina nei klubo, nei trenerio, tad pasitarus buvo priimtas, kaip manome, geriausias klubui sprendimas. Noriu padėkoti Žydrūnui už visus trenerio poste praleistus metus, per kuriuos buvo daug gerų emocijų, skambių pergalių, gražių akimirkų. Manau, kad nurimus aistroms, pasikeitus aplinkybėms, pasitaikius tinkamai progai Žydrūnas galės vėl imtis savo mėgstamo trenerio darbo. O dabar noriu palinkėti sėkmės Nedui, kurio laukia rimtas iššūkis, tačiau aš neabejoju, jog jis turi pakankamai kompetencijos su juo susitvarkyti“, – sakė Utenos klubo direktorius E. Skersis.

Praeityje Ž. Urbonas Utenos komandai atstovavo ir kaip žaidėjas – „Juventus“ marškinėlius vilkėjo nuo 2009 iki 2012 m. Uteniškis yra įvertintas ir krepšinio gerbėjų, marškinėliai su jo numeriu kabo Utenos arenoje.

Šiuo metu Utenos ekipa su 11 pergalių ir 12 pralaimėjimų nukrito į šeštą „Betsafe-LKL“ čempionato turnyrinės lentelės vietą. „Utenos dienos“ žiniomis (su treneriu susisiekti nepavyko), Ž. Urbonas palikti vyr. trenerio postą apsisprendė po pralaimėjimo Jonavoje – kovo 29 d. jo auklėtiniai išvykoje nusileido jonaviškiams rezultatu 80:86 (14:25; 22:21; 19:20; 25:20).

„Šis klubas buvo, yra ir bus mano širdies klubas. Puiki patirtis ir nuostabūs fanai. Ačiū visiems“, – atsisveikindamas „Juventus“ interneto svetainėje trumpai pareiškė Ž. Urbonas.

„Utenos dienos“ žiniomis, treniruoti komandos kviečiamas Lietuvos krepšinio žvaigždė Rimas Kurtinaitis. Kaip patikino klubo vadovas E. Skersis, vyksta derybos, o kaip bus ateityje, priklausys nuo R. Kurtinaičio apsisprendimo.

Artimiausias rungtynes uteniškiai žais balandžio 2 d. Susitikimas su turnyrinėje lentelėje laipteliu žemiau esančia Alytaus „Dzūkija“ vyks Utenoje.

Laikraščio „Utenos diena“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas