Vytauto Valiušio globoje – „Juventus“ klubas

Vytautas Valiušis labai nustebo, kai praėjusią savaitę Leliūnuose jo įkurtame keramikos muziejuje apsilankė „Juventus“ krepšinio klubo vadovai, treneriai ir krepšininkai, kurie liko sužavėti puodžių karaliumi ir eksponatų gausa. Savo pažadą su visa komanda apsilankyti muziejuje ištesėjęs vyr. treneris Žydrūnas Urbonas išvyka irgi liko patenkintas. Nedidelio ūgio V. Valiušis, kaip pats sakė, pirmą kartą muziejuje išvydo tiek daug aukštų vyrų.

Šiuo metu muziejuje galima išvysti beveik 4 tūkst. įvairių (ne tik senovinių) eksponatų, šimtus V. Valiušio žiestų puodų, vazų, vazelių, žvakidžių, kurios, anot ne vieno krepšininko, atrodo įspūdingai ir natūraliai įsirašo į istoriją kaip gyvybinga tradicijos tąsa. Krepšininkus žavėjo ir ekspoziciją pagyvinantys paveikslai bei medžio drožiniai puodžiaus darbų tema.

Jau uteniškiu tapęs lengvasis krašto puolėjas Gintautas Matulis stebėjosi, kaip galima surinkti tiek puodų, juos išeksponuoti. Ir dar labai skoningai.

Geros nuotaikos nestokojantis puodžius ne tik aprodė komandai savo ekspoziciją, bet ir papasakojo apie vieno ar kito puodo kilmę, jo panaudojimą, prisiminė įvairių gyvenimiškų nuotykių.

Kaip atskleidė V. Valiušis, jo senoviniai puodai surinkti iš skirtingų Lietuvos vietovių, jie atspindi ne tik amato raidą, bet ir meistrų talentą. Vieni lipdyti rankomis, kiti jau žiesti. Krepšininkams teko nemenka užduotis išsiaiškinti, iš kokio regiono yra viena ar kita puodynė. Anot puodžiaus, lieknas ir ištįsęs, kaip ir krepšininkai, – aukštaitiškas ąsotis, žemaitiškas – pilvotesnis, o suvalkietiškas – su rumbu prie dugno. Komandos gynėjui Aurimui Urbonui, kilusiam iš Žemaitijos, taip ir nepavyko atspėti, kuris ąsotis – jo krašto.

Krepšininkų vizito metu neapsieita ir be edukacinės programos. V. Valiušis, entuziastingai paminkęs ir padaužęs į stalą molio gabalą, jį padėjo ant besisukančio pagrindo. Vienam aukščiausių Lietuvos krepšinio lygos žaidėjų Mindaugui Kupšui, kurio ūgis yra 2 m 17 cm, teko atsisėsti net prie žiedimo staklių. V. Valiušis stovėjo, o M. Kupšas sėdėjo. Ir atrodė, kad abu lygūs. Puodžius tuokart ne tik juokavo, bet ir pademonstravo savo sugebėjimus per keletą sekundžių nužiesti vazelę. Vienintelė dama komandoje kineziterapeutė Loreta Zacharovaitė visgi ryžosi pabandyti prisiliesti prie molio, tačiau iš to nelabai kas išėjo. Ir čia visiems tapo aišku, kad puodžiaus amatas, kaip sako V. Valiušis, ne vien džiaugsmais klotas.

Atsisveikindami svečiai muziejaus įkūrėjui padovanojo „Juventus“ klubo atributikos, krepšinio kamuolį su krepšininkų autografais.

Vienas vyriausių žaidėjų komandos kapitonas Marius Runkauskas paliko nuoširdų įrašą apie savo apsilankymą muziejaus atsiliepimų knygoje.

Atsidėkodamas už apsilankymą ir teigiamas emocijas V. Valiušis visiems atvykusiems įteikė po molinį puodelį.

Autoriaus nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas