Visoje šalyje, taip pat ir Utenoje, surinkti dviračiai iškeliavo į Ukrainą

Susisiekimo ministerijos inicijuotos akcijos #DviratisUkrainai metu surinkti dviračiai, kaip ir planuota gegužę, iškeliavo į Ukrainą – su įmonės „Vlantana“ pagalba penktadienį jie buvo sukrauti į vilkikus ir iškeliavo į ilgą kelionę per Europą. Lietuvos gyventojai, verslo atstovai ir institucijos Ukrainos žmonėms padovanojo net 491 dviratį.

Prie šios akcijos prisijungė ir uteniškiai: iš aplinkinių rajonų į „Kelių priežiūros“ Utenos padalinį buvo pristatyta 13 dviračių.

Be beveik 500 visoje šalyje padovanotų dviračių suaugusiems ir vaikams, akcijos metu taip pat surinkta apie 400 šalmų, daugiau nei 300 šviesą atspindinčių liemenių, 100 dviračių žibintų, per 1 800 atšvaitų, dešimtys skambučių, mobiliųjų telefonų laikiklių, padangų ir pompų.

„Dėkojame visiems, kurie Ukrainos žmonėms padėjo surinkti beveik 500 dviračių, taip pat kitas saugiam ir patogiam eismui reikalingas priemones. Kiekviena auka yra svarbi, kadangi, okupantams sunaikinus daugybę šalies kelių ir gatvių, dviračiai tampa viena efektyviausių judėjimo priemonių susisiekimui su aplinkinėmis gyvenvietėmis ir humanitarinės pagalbos vietomis“, – sakė Susisiekimo ministerijos kancleris Ramūnas Dilba.

Akcijos #DviratisUkrainai metu surinkti dviračiai ir priemonės Ukrainos link pajudėjo sukrovus juos į keletą vilkikų. Kad įvairių Ukrainos miestų bei jų apylinkių gyventojus, kuriems jų labiausiai reikia, pasiektų lietuvių dovanoti dviračiai, pasirūpins Susisiekimo ministerijos partneriai – Ukrainos visuomeninė nevyriausybinė organizacija „Forza“.

Akcijos metu padovanoti dviratį buvo galima 25-iuose surinkimo punktuose visoje Lietuvoje. Aktyviausi buvo didžiųjų miestų – Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos – gyventojai, padovanoję apie pusę visų surinktų dviračių. 

Surinkti dviračiai iš visų punktų Lietuvoje buvo suvežti į didžiuosius šalies miestus, kiekvieną jų puošia lipdukas su akcijos logotipu ir šūkiu „With love from Lithuania“. 

Laikraščio „Utenos diena“ ir Susisiekimo ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas