Ukrainiečiai studentai jau prakalbo lietuviškai

Jei kolegijoje sutiksite studentą ukrainietį, kalbantį lietuviškai, nenustebkite. Nuo rugsėjo 12 d. kolegijoje vyksta lietuvių kalbos ir kultūros kursai studentams ir dėstytojams iš Ukrainos. Kolegijos dėstytojos Aurelija Pelenienė, Rima Žarskutė ir Rūta Jurgelionienė mokymų dalyviams iš įvairių studijų programų padeda įveikti kalbinius, kultūrinius ir socialinius skirtumus. Kursus lanko 12 studentų ir viena dėstytoja iš Ukrainos. Jau įvyko edukacijos, padedančios pažinti Lietuvos ir Utenos krašto istoriją, kultūrą, pamatyti Lietuvos ir Ukrainos sąlyčio taškų.

Pirmoji edukacija vyko artimiausioje aplinkoje – Utenos kraštotyros muziejuje ir senojo miesto gatvėse. Vėliau ukrainiečiai studentai lankėsi Vytauto Valiušio keramikos muziejuje. Lietuvos puodžių karalius papasakojo apie puodžiaus amatą ir pristatė gausią keramikos ekspoziciją. Juodoji keramika ir švilpynės iš Ukrainos studentams pakvipo namais, o už patirtus įspūdžius, jau išmokę pirmųjų frazių, ukrainiečiai dėkojo lietuviškai.

Išvykoje į Vilnių kursų dalyviai susipažino su materialiu UNESCO paveldu. Edukacija po Vilniaus istorinį centrą, vaikščiojant senamiesčio gatvėmis ir aplankant Aušros Vartus, Unitų (Švč. Trejybės) bažnyčią, Valdovų rūmus atskleidė Lietuvos istoriją, lietuvių tradicijas ir buitį bei lietuvių sąsajas su kitomis tautomis.

Edukacija rudeniniame Kaune studentus supažindino su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, leido pasigrožėti Kauno modernizmo architektūra. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje prabilo simbolika dailės kūriniuose, nustebino muziejaus erdvėse gyvai nuskambėjusi autentiška dzūkų daina, pamąstymams apie žmogiškąją būtį nuteikė M. K. Čiurlionio simfoninė poema „Jūra“.

Visa lietuvių kalbos ir kultūros kursų programa apima 180 akademinių valandų. Mokymai truks iki gruodžio 9 d. Baigusieji lietuvių kalbos mokymo programą gebės suprasti ir vartoti pagrindines frazes, susijusias su gyvenamąja aplinka, galės sėkmingai komunikuoti įprastose kasdienėse situacijose apie žinomus dalykus: prisistatyti, papasakoti apie šeimą, darbą, artimiausią aplinką, nusakyti savo būtiniausius poreikius, pasiteirauti informacijos ar klausiami – ją pateikti.

Programą finansuoja Švietimo mainų paramos fondas.

Utenos kolegijos inf.

Utenos kolegijos nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas