Tikrins automobilius remontuojančių asmenų veiklą: bus atsižvelgta į kelis kriterijus

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) informavo, kad balandžio mėnesį, kartu su Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio bei Utenos Aplinkos apsaugos inspekcijų pareigūnais, Valstybine darbo inspekcija prevencijos tikslais tikrins, ar gyventojai tinkamai vykdo automobilių remonto veiklą.

„Automobilių remontu užsiimantiems asmenims norėtume priminti apie būtinybę teisingai vykdyti šią veiklą: ją privalu įregistruoti pagal pažymą arba rinktis kitą veiklos vykdymo formą – steigti įmonę ar dirbti pagal darbo sutartį, taip pat reikia pildyti užsakymų paraiškas, išrašyti sąskaitas – faktūras ir apskaityti visas pajamas“, – teigė Panevėžio AVMI Kontrolės departamento direktorius Vidas Osipovas, pažymėdamas, kad aplinkosaugos pareigūnai savo ruožtu atkreips dėmesį į atliekų deginimo atvejus autoservisuose bei oro taršos prevenciją, o darbo inspektoriai – į nelegalaus darbo atvejus bei darbų saugą.

Pernai po 76 analogiškų operatyvių patikrinimų net 82 proc. buvo rezultatyvūs, iš jų nustatyta: 11 neregistruotos veiklos atvejų, 36 apskaitos tvarkos pažeidimai (nepildytos užsakymų paraiškos, nenaudotos sąskaitos-faktūros, nevedami žurnalai), du pajamų neapskaitymo atvejai, šešių autoservisų kasos aparatuose fiksuotas pinigų perteklius arba trūkumas, trys asmenys dirbo nedeklaravę veiklos vykdymo vietos ir kt. Už nustatytus pažeidimus buvo surašyti 52 Administracinio nusižengimo protokolai.

„Šiuos patikrinimus inicijuoja Panevėžio AVMI koordinuojamas Jungtinis operacijų centras. Tokie patikrinimai nesukels rūpesčių gyventojui, savo veiklą vykdančiam sąžiningai, laikantis reikalavimų“, – pabrėžė Panevėžio AVMI Kontrolės departamento vadovas, pažymėdamas, kad autoservisų veikla bus tikrinama ir kituose regionuose.

Panevėžio AVMI ir laikraščio „Utenos diena“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas