Skaitmeninė odontologija – dantų skenavimas intraoraliniu skeneriu Utenoje

Technologijos tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Prieš 25 metus skambinimą įsivaizdavome tik laidiniu telefonu arba taksofonu, o dabar kiekvienas – nuo pradinuko iki senjoro – savo kišenėje turi po telefoną. Taip ir su odontologija, kuri devynmyliais žingsniais modernėja ir gali pasiūlyti vis daugiau ir kokybiškesnių paslaugų. Šį kartą kalbėjomės apie skaitmeninę odontologiją su UAB „Baltijos implantologijos centras“ (toliau – BIC) vadovu Dmitrij Ryndia.

Utenoje jau šešerius metus

„Pirmoji moderni BIC klinika duris atvėrė 2015 metais Panevėžyje, po metų klinikos padalinys buvo įkurtas ir Utenoje“, – prisiminė D. Ryndia. Pasak jo, per šešerius veiklos metus jau susiformavo nuolatinis uteniškių klientų ratas ir džiugu matyti į kliniką grįžtančių tų pačių pacientų šypsenas. Klinika turi ir naujų pacientų, kurie dažnu atveju užsuka gavę rekomendacijų.

„Džiaugiamės, kai galime padėti iškilus problemai, tačiau dar labiau, kai pacientai periodiškai atvyksta profilaktinėms apžiūroms, kol dar nejaučia skausmo. Laiku pastebėję atsiradusius pažeidimus galime užkirsti kelią rimtoms odontologinėms problemoms“, – sakė BIC vadovas. Pasak jo, klinikoje dirbantys vietiniai ir atvykstantys profesionalūs specialistai nuolat tobulina savo žinias ir naudodami modernią įrangą teikia įvairiausias odontologines paslaugas, nuo dantų ligų profilaktikos, vaikų ir suaugusiųjų dantų gydymo iki sudėtingų chirurginių operacijų, kurios reikalingos norint atkurti pilnavertę kramtymo funkciją.

Skaitmeninė odontologija

Skaitmeninė odontologija – tai nauja dantų ištyrimo, gydymo, restauravimo (protezavimo) metodika, kuri leidžia sutaupyti pacientų laiko ir kaštų. Dažnam pacientui apsilankymas gydytojo odontologo kabinete asocijuojasi su nemaloniais pojūčiais. Įdomu tai, kad skaitmeninės technologijos leidžia sutrumpinti vizitų trukmę ir sumažinti jų kiekį bei pagreitinti gydytojų odontologų ir dantų technikų komunikaciją. Panaudojant intraoralinį skenerį atliekamas komfortiškas ir tikslus dantų skenavimas. Dantys atvaizduojami kompiuterio ekrane, su pacientu aptariama gydymo eiga ir yra galimybė matyti galutinį gydymo rezultatą. Pasak BIC vadovo, protezavimo atveju pacientas gali matyti galutinės protezavimo konstrukcijos vaizdą. Vienas iš pagrindinių skenerio privalumų yra tai, kad nebereikia į burną dėti didelių šaukštų, pripildytų atspaudinės masės. Tai ypač aktualu pykinimo refleksą turintiems pacientams. Paprastai pacientai net patys nežino, kad ši procedūra gali sukelti nemalonius jausmus, iki tol, kol tenka imti atspaudą. Skaitmeninis dantų skenavimas gali būti atliekamas tiesiog norint su pacientu aptarti esamą burnos situaciją, parodyti jam atsiradusius pažeidimus ir tiksliai sudaryti gydymo planą. Vaizdai fiksuojami ir saugomi, taigi galime sekti dantų būklę. Dažniausiai skenavimas atliekamas protezuojant“, – pasakojo D. Rydnia.

O štai ir ortodontinio gydymo naujovė – atlikus skaitmeninį dantų skenavimą, gaminamos skaidrios nematomos nuimamos kapos, kurios padeda atlikti dantų tiesinimą nefiksuojant jokių prietaisų ant dantų (breketų, kabliukų ir panašiai, kurie dirgina burnos audinius, apsunkina dantų išsivalymą). Skaitmeninių technologijų pagalba pacientas jau prieš pradėdamas gydymą skaidriomis nematomomis kapomis gali matyti būsimą rezultatą.

UAB „Baltijos implantologijos centro“ komanda dėkoja visiems pacientams, pasirinkusiems šią kliniką, ir kviečia visus uteniškius ir miesto svečius į nemokamas implantavimo ir protezavimo konsultacijas adresu: K. Donelaičio g. 12, Utena. Registracija tel. 8 656 60 855. Mums rūpi Jūsų sveika šypsena.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas